Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowicki Hong-Kong przy Strefie Kultury?

Nową inwestycja w centrum Katowic dewelopera Rank Progres

Nową inwestycja w centrum Katowic dewelopera Rank Progres fot. Rank Progress

Katowicka Strefa Kultury, która od kilku lat przyciąga uwagę inwestorów i deweloperów, staje się coraz bardziej zaludniona apartamentowcami. W ostatnim czasie plany budowy kolejnego wieżowca, który ma być najwyższym budynkiem w Katowicach oraz w województwie śląskim, wzbudziły spore zainteresowanie. Nowa inwestycja, obejmująca aż 40 kondygnacji naziemnych i mierząca imponujące 140 metrów wysokości, ma przewyższyć sąsiadujące budynkiKTW (133 m) oraz Atal Olimpijska (128 m).

Aktualnie w pobliżu Katowickiej Strefy Kultury prowadzone są prace budowlane związane z trzema inwestycjami. Jednym z projeków jest Atal Olimpijska, składająca się z trzech budynków, z których centralna wieża będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w Katowicach (128 metrów wysokości i 35 pięter). Tuż obok powstaje osiedle Pierwsza Dzielnica – TDJ Estate, składające się z trzech już stojących 12-piętrowych budynków oraz dwóch nowych, jeszcze wyższych, 16-piętrowych wieżowców. Całe osiedle ostatecznie będzie składać się z dziewięciu apartamentowców. Kolejną inwestycją, tym razem dewelopera NOHO są bloki N14 o wysokości 10 i 11 pięter, zlokalizowane przy ulicy Nadgórników 14.

Najnowszą informacją jest fakt, że deweloper Rank Progress, mający siedzibę w Legnicy, otrzymał z Urzędu Miasta pozwolenie na wyburzenie budynku przy ulicy Olimpijskiej 11. Planuje on w tym miejscu wzniesienie dwóch apartamentowców, z których jeden osiągnie niezwykłą wysokość 140 metrów i 40 kondygnacji naziemnych. Jeśli to przedsięwzięcie zrealizuje się zgodnie z planem, ten budynek stanie się najwyższą konstrukcją w Katowicach oraz w całym województwie śląskim.

Nie można pominąć faktu, że nowe apartamentowce powstają w bliskim sąsiedztwie już istniejących budynków o dużym znaczeniu dla miasta. W pobliżu powstających inwestycji znajdują się m.in. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Muzeum Śląskie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz ikoniczny Spodek. To doskonały przykład na to, jak katowicka przestrzeń kulturalna i biznesowa rozwija się w imponującym tempie.

Planowany obiekt renomowanego dewelopera Rank Progress składać się będzie z dwóch budynków o funkcji mieszkaniowej, połączonych usługowym parterem. W podziemnych kondygnacjach znajdować się będzie wielopoziomowy garaż podziemny, który zapewni dogodne miejsca parkingowe dla mieszkańców. Cały kompleks będzie obejmował około 40 kondygnacji nadziemnych oraz 2 do 3 kondygnacji podziemnych, co przekłada się na imponującą powierzchnię całkowitą wynoszącą około 95 000 metrów kwadratowych.

Pierwsze dwie kondygnacje naziemne zostaną przeznaczone na cele handlowo-usługowe, oferując około 5000 metrów kwadratowych powierzchni. Ponadto, na tych poziomach znajdować się będzie również garaż wielopoziomowy. Na kolejnych kondygnacjach, od strony przestrzeni publicznych, zaplanowane są mieszkania oraz dodatkowe poziomy garażowe. Całkowita liczba miejsc postojowych dla tej inwestycji przekracza 900.

Nowa inwestycja w poblizu katowickiej Strefy Kultury dewelopera Rank Progres
Nowa inwestycja w pobliżu katowickiej Strefy Kultury dewelopera Rank Progres

Kolejne poziomy obiektu będą pełniły funkcję mieszkalną i zostaną wzbogacone o przyjazne, zielone dachy oraz tarasy dla mieszkańców. Znajdą się one w dwóch wieżach mieszkalnych, z których jedna osiągnie wysokość 140 metrów, a druga 80 metrów. Cała inwestycja obejmie około 840 mieszkań o różnym metrażu, mieszczących się na powierzchni około 35 500 metrów kwadratowych. Mieszkania będą miały metraże od 27 do 60 metrów kwadratowych, co zapewni różnorodność i dostosowanie do różnych potrzeb mieszkańców.

Wzrastająca liczba apartamentowców w Katowickiej Strefie Kultury przyciąga uwagę zarówno inwestorów, jak i mieszkańców. Nowe budynki nie tylko stanowią ozdobę miejskiego krajobrazu, ale także przyczyniają się do rozwoju lokalnej gospodarki i zwiększenia atrakcyjności miasta dla potencjalnych

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author