Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowice w 1974 roku na kolorowym filmie

Katowice na kolorowym filmie z 1974 roku

Katowice na kolorowym filmie z 1974 roku

Kanał Hist_PL umieścił w serwisie YouTube kolejny amatorski film, przedstawiający Katowice. Tym razem jest to 3-minutowy film, nakręcony w okolicach rynku, Superjednostki oraz ronda przy Spodku.

W opisie filmu czytamy: “Stare, dawne Katowice w okresie PRL-u na świetnym i zarazem unikatowym, kolorowym filmie nagranym podczas wycieczki na Śląsk. Zobaczymy na nim ścisłe centrum miasta wraz z najpopularniejszymi obiektami, budynkami, katowickimi tramwajami czy wreszcie toczące się na ulicach miasta codzienne, powolne życie. Zobaczymy charakterystyczne dla lat 70. XX wieku oraz czasów PRL-u kolejki do sklepów, sklepowe witryny, ruch na ulicach miasta czy wreszcie panoramę Katowic widzianą z budynku Superjednostki. Być może ktoś rozpozna swoich krewnych lub nawet samego siebie. Film jest częścią serii podczas której nagrywający podróżowali w obrębie aglomeracji Śląskiej. Na naszym kanale pojawią się nagrania z Bytomia czy Piekar Śląskich, również z 1973/74 roku.”

Na kanale Hist_PL znajdziemy m.in. filmy związane z Katowicami: Katowice na kolorowym filmie z 1974 roku ; Huta Cynku w Katowicach oraz okolice w 1936 roku czy Obchody Święta Pracy w Katowicach w 1952 roku ;

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author