Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatorów

fot. Śląska Policja

Zatrzymany 29-latek podejrzewany jest o kradzież katalizatorów. W ciągu weekendu ukradł on elementy układu wydechowego z trzech samochodów. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i ogniwa wywiadowczego katowickiej komendy, zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatorów. Zatrzymany tylko w ciągu weekendu ukradł elementy układu wydechowego z trzech samochodów. Do kradzieży doszło w katowickiej dzielnicy Ligota. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Za kradzieże katalizatorów, do których się przyznał, grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy, że katalizatory samochodowe, również ze starszych aut, osiągają wysokie ceny z uwagi na występujące w nich rzadkie metale szlachetne. Dlatego przestępcy decydują się często na bardzo zuchwałe kradzieże, nawet pod oknami domów właścicieli lub na ruchliwych parkingach. Dysponując akumulatorowymi elektronarzędziami, wycięcie spod auta katalizatora nie zajmuje im wiele czasu.

Dlatego tak ważne jest właściwe zabezpieczenie samochodu. Jeśli nie dysponujemy garażem, czy zamykanym terenem, starajmy się parkować swój wóz w miejscu dobrze oświetlonym w nocy, unikając miejsc odludnych.

Jak zawsze w różnych sytuacjach, interesujmy się podejrzanymi zachowaniami, które zauważamy. W przypadku kradzieży katalizatorów, z pewnością sygnałem do nabrania podejrzeń będzie osoba leżąca pod autem, spod którego rozlegają się odgłosy cięcia.

Nie musimy sami reagować – wystarczy, że zadzwonimy na numer alarmowy 112 i zasygnalizujemy nietypową sytuację, aby najbliższy patrol zjawił się w okolicy.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze