Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowiccy policjanci zapobiegli nielegalnym wyścigom

fot: Śląska Policja

Katowiccy policjanci zapobiegli nielegalnym wyścigom, które miały się odbyć w piątkową noc. Mundurowi z ruchu drogowego, wspólnie z kryminalnymi i wywiadowcami czuwali nad bezpieczeństwem w Katowicach, kontrolując pojazdy, które przyjechały na wyścigi. Pięciu uczestnikom, za zły stan techniczny aut, zatrzymano dowody rejestracyjne…

Katowiccy policjanci zapobiegli nielegalnym wyścigom, które miały się odbyć w piątkową noc. Do służby skierowani zostali nie tylko mundurowi z ruchu drogowego, ale również policyjni wywiadowcy. W przeciwdziałaniu nocnym wyścigom włączono policyjną grupę SPEED. Podczas  działań policjanci kontrolowali pojazdy, które zgromadziły się w rejonie jednego z katowickich centrów handlowych.

W wyniku podjętych dziań policjanci wylegitymowali 41 osób oraz skontrolowali 37 pojazdów, a także zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych z uwagi na stan techniczny pojazdów. 

Nielegalne wyścigi, przeprowadzane w miejscach nieodpowiednio przygotowanych i zabezpieczonych, a czasami wręcz tam, gdzie odbywa się normalny ruch, są zawsze niebezpieczne. Nieraz takie popisy kończyły się tragicznie. Dlatego też, w trosce o zdrowie i życie ich użytkowników oraz osób postronnych, policjanci zdobywają informacje i pojawiają się na takich zlotach. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *