Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowiccy biegacze na start! City Trail 16 stycznia 2022 r.

Katowiccy biegacze na start City Trail 16 stycznia 2022 r

Katowiccy biegacze na start City Trail 16 stycznia 2022 r

Okazją do sprawdzenia formy będzie bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który jest zaplanowany na niedzielę, 16 stycznia. Rywalizacja odbędzie się tradycyjnie nad stawami Janina i Barbara. Biegowi na 5 km towarzyszyć będą zawody dla dzieci i młodzieży. Rejestracja do niedzielnego wydarzenia trwa na stronie citytrail.pl.

Cykl CITY TRAIL to pięć biegów, które zostaną rozegrane na przestrzeni sześciu jesienno-zimowych miesięcy (od października 2021 do marca 2022). Klasyfikacja generalna będzie stworzona na podstawie trzech najlepszych wyników, więc nadal jest możliwość, by dołączyć do cyklu i wywalczyć pamiątkowy medal, a być może także nagrody. Warto wspomnieć, że poza klasyfikacją open kobiet i mężczyzn, po zakończeniu cyklu nagrodzone zostaną także najszybsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych, a jest ich łącznie aż dwanaście. Aktualnie w klasyfikacji generalnej prowadzą: Oliwier Mutwil, który ma na koncie dwa zwycięstwa oraz Paulina Gaj – dwa razy druga wśród kobiet.

Start niedzielnego biegu głównego odbędzie się tradycyjnie o godz. 11:00. Wcześniej – o godz. 9:20 rozpoczną się zawody CITY TRAIL Junior (w pięciu kategoriach wiekowych). Rejestracja do zawodów odbywa się na stronie www.citytrail.pl, ale będzie możliwa także w dniu biegu – w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane w okolicy mety – w ośrodku „Rybaczówka” (ul. Pszczyńska) i będzie działać w godz. 8:30-10:30.

Przed nami już trzecie zawody. W tym trudnym okresie doceniamy każde spotkanie z naszymi biegaczami, bo mamy świadomość, że sytuacja związana z pandemią jest dynamiczna. Nie narzekamy, realizujemy nasze założenia, działając oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami. Branża biegowa bardzo ucierpiała przez ostatnie 1,5 roku, ale jesteśmy zdania, że musimy starać się ją odbudować, dlatego angażujemy się w nasz cykl CITY TRAIL i inne imprezy w 100% – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

Warto zaglądać również na profil imprezy na Facebooku, gdzie pojawia się wiele ciekawostek oraz zdjęcia z biegów. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Kolejne terminy biegów CITY TRAIL w Katowicach to 27 lutego i 27 marca.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author