Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowickie kąpielisko na Trzech Stawach zostaje tymczasowo zamknięte

Katowickie kąpielisko na Trzech Stawach zostaje tymczasowo zamknięte

Badania wody na kąpielisku na Trzech Stawach wykazały obecność bakterii Escherichia coli (pałeczka okrężnicy). W trosce o bezpieczeństwo użytkowników i pracowników podjęto decyzję o zamknięciu kąpieliska.

Obiekt to zbiornik naturalny – filtracja wody odbywa się tam w sposób naturalny, bez ingerencji człowieka.

Bakteria, która znalazła się w próbkach wody to Escherichia coli, czyli pałeczka okrężnicy. Skażonej wody nie można używać zarówno do celów spożywczych, jak i tych związanych z higieną osobistą. Jeśli woda podczas kąpieli przedostanie się do ust może spowodować silne zakażenie w organizmie. Woda z bakteriami stanowi zagrożenie dla zdrowia człowieka. Zatrucie objawia się m.in. wymiotami oraz silnymi bólami brzucha. Osoby, które podejrzewają zatrucie nie powinny bagatelizować swojego stanu zdrowia i zgłosić się do lekarza.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *