Silesion.PL

serwis informacyjny

Kancelaria Argon Legal podzielona na dwie firmy. Miłosz i Zalewski pod szyldem MAZE Legal

Na zdjeciu Adam Miłosz i Emil Zalewski

Doświadczony zespół ekspertów pod kierownictwem Emila Zalewskiego i Adama Miłosza przekształcił się i rozpoczął nowy rozdział pod szyldem MAZE Legal. Obaj prawnicy byli dotychczas związani z kancelarią Argon Legal, która została podzielona na dwie niezależne firmy prawnicze o odrębnych obszarach praktyk – leasingową (z dotychczasową nazwą Argon Legal) oraz na okołoprocesową i upadłościowo–restrukturyzacyjną (z nową nazwą MAZE Legal).

Transformacja ta stanowi kolejny, naturalny krok w rozwoju naszej aktywności zawodowej wyjaśnia Emil Zalewski, partner MAZE Legal. Klienci traktują nas jako zaufanych doradców, przychodząc z bardzo niestandardowymi i skomplikowanymi projektami. Cieszy mnie fakt, że wraz z Adamem oraz zespołem osób o wyjątkowych kompetencjach możemy kontynuować doradzanie klientom w tych obszarach. Wspólnie jesteśmy w stanie podejmować najtrudniejsze wyzwania i zapewniać kompleksową obsługę.

Kancelaria od „wymagających” projektów

Zarówno Emil Zalewski, jak i Adam Miłosz rozpoznawani są w branży jako prawnicy realizujący złożone i wymagające projekty, wspierający klientów w rozwiązywaniu sporów oraz prowadzaniu procesów upadłościowych, restrukturyzacyjnych i transakcji nieruchomościowych.

Jak wyjaśnia Adam Miłosz: MAZE Legal specjalizuje się w tematyce procesowej, związanej głównie z nieruchomościami, restrukturyzacjami i upadłościami, w tym z aspektami międzynarodowymi. Nasza działalność skupia się niezmiennie na rozwiązywaniu problemów, w szczególności sporów – zarówno sądowych, jak i pozasądowych. Traktowanie spraw jak problemy do rozwiązania pozwala nam szukać rozwiązań poza schematami i właśnie ta umiejętność jest najbardziej doceniana przez naszych klientów. Wśród nich znajdują się właściciele obiektów komercyjnych, fundusze z wielu krajów, podmioty z branży budowlanej, deweloperskiej, czy spożywczej, jak również syndycy i podmioty wymagające procesu restrukturyzacji lub upadłości.

Nazwa “MAZE Legal” doskonale oddaje charakter działalności kancelarii. Jak wyjaśnia Emil Zalewski – słowo “MAZE”, oprócz tego, że nawiązuje do inicjałów założycieli kancelarii, w języku angielskim oznacza labirynt. Prowadzone przez nas sprawy niejednokrotnie przypominają labirynt, z którego wraz z naszymi klientami staramy się znaleźć drogę wyjścia – a raczej różne drogi wyjścia – wybierając finalnie tę, która w danych okolicznościach będzie dla naszego klienta najlepsza pod względem biznesowym i prawnym. Największym komplementem jest określenie nas przez naszych klientów „kancelarią od spraw trudnych”, co nowa nazwa dobrze odzwierciedla.

BIO partnerów MAZE Legal:

Emil Zalewski – partner MAZE Legal, adwokat, doradca restrukturyzacyjny, mediator. W swojej karierze zawodowej pracował m.in. w sądzie rejonowym, w Kancelarii Nowosielski, Gotkowicz i Partnerzy – Adwokaci i Radcy Prawni, a także w Kancelarii Więckowska i Partnerzy Radcy Prawni. Od 2014 roku nawiązał współpracę z Argon Legal, gdzie kierował Zespołem ds. Rozwiązywania Sporów. W 2017 roku został partnerem tej kancelarii.

W maju 2023 roku wraz z Adamem Miłoszem założył Kancelarię MAZE Legal, która specjalizuje się m.in. w restrukturyzacjach i upadłościach, prawie handlowym, prawie karnym dla biznesu, nieruchomościach i inwestycjach budowlanych, sporach sądowych i windykacji. Pracuje głównie dla klientów zagranicznych. Emil Zalewski ukończył prawo na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz aplikację sądową przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku.

Ekspert specjalizuje się w mediacjach, procesach cywilnych i karnych w zakresie spraw gospodarczych oraz w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych. Jest nadto wykładowcą w Dziale Szkolenia Aplikantów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Adam Miłosz – partner MAZE Legal, radca prawny, doradca restrukturyzacyjny. W latach 2001 – 2005 pracował, jako prawnik w ECE Projektmanagement – niemieckim przedsiębiorstwie deweloperskim, które specjalizuje się m.in. w branży śródmiejskich centrów handlowych. Był związany także z Clifford Chance, brytyjską międzynarodową firmą prawniczą z siedzibą w Londynie. Pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jako założyciel Argon Legal współkierował tą kancelarią przez 13 lat. Adam Miłosz był tam odpowiedzialny za koordynację prac związanych z nieruchomościami, prawem korporacyjnym oraz restrukturyzacją i upadłością. W maju 2023 roku wraz ze wspólnikiem założył Kancelarię MAZE Legal. Ta specjalizuje się m.in. w restrukturyzacjach i upadłościach, prawie handlowym, prawie karnym dla biznesu, nieruchomościach i inwestycjach budowlanych, windykacji czy sporach sądowych. Pracuje głównie dla klientów zagranicznych.

Adam Miłosz ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studiował na Uniwersytecie Chrystiana Albrechta w Kilonii. Jego specjalizacja to prawo nieruchomości, w tym proces budowlany i inwestycyjny, audyty, prawo korporacyjne, restrukturyzacje i upadłości.

O MAZE Legal:

Kancelaria MAZE Legal powstała w 2023 roku. Zespół pod kierownictwem Emila Zalewskiego i Adama Miłosza świadczy kompleksowe usługi prawne. Specjalizuje się głównie w nieruchomościach, restrukturyzacjach i upadłościach, w tym transgranicznych i międzynarodowych. Kancelaria zajmuje się także rozwiązywaniem sporów – zarówno sądowych, jak i pozasądowych (mediacje). Prowadzi postępowania sądowe, dotyczące kwestii gospodarczych oraz zapewnia bieżące doradztwo w sprawach administracyjnych. Odbiorcami usług Kancelarii są głównie właściciele obiektów komercyjnych (centrów handlowych, biurowców, magazynów wielkopowierzchniowych) – zazwyczaj są to fundusze z Holandii, USA, Singapuru, Niemiec, Belgii, Hiszpanii, Słowacji, Czech, Francji, Luksemburga, czy Wielkiej Brytanii. Kancelaria obsługuje także branżę budowlaną, deweloperską oraz spożywczą. Dodatkowo, z ich usług korzystają podmioty, które wymagają restrukturyzacji lub ogłoszenia upadłości i doradcy restrukturyzacyjni. Eksperci MAZE Legal pomagają również osobom pokrzywdzonym w piramidach finansowych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024