Silesion.PL

serwis informacyjny

Kamień węgielny w zabrzańskiej Zielonej Dolinie

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod III etap Zielonej Doliny w Zabrzu. Fot. TDJ-Estate

172 mieszkania oraz 8 lokali usługowych powstanie w ramach III etapu Zielonej Doliny – inwestycji mieszkaniowej TDJ Estate w północnej części Zabrza. Budowę zainicjowała uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego. Finał prac zaplanowano na maj 2025 roku.

Zieloną Dolinę tworzy obecnie 8 budynków, w których znalazło się 228 mieszkań. Wkrótce osiedle powiększy się o kolejne 4 pięciokondygnacyjne budynki. Przedstawiciele inwestora w towarzystwie Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydent Zabrza, Zbigniewa Kozika, naczelnika Wydziału Budownictwa w Zabrzu oraz Rafała Kobosa, naczelnika Biura ds. Inwestorów w Zabrzu wzięli udział w uroczystym podpisaniu aktu erekcyjnego oraz wmurowaniu kamienia węgielnego pod III etap inwestycji.

– W czerwcu przekazaliśmy właścicielom klucze do mieszkań, które zrealizowaliśmy w ramach II etapu, a dziś otwieramy następny rozdział Zielonej Doliny – mówi Bartłomiej Solik, partner zarządzający w TDJ Estate. – Wraz z budową kolejnych faz osiedla wsłuchujemy się w głosy mieszkańców i oferujemy projekt, który w możliwie najwyższym stopniu spełnia ich oczekiwania, dzięki czemu nasza inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem. Po zakończeniu budowy powitamy kolejne 172 rodziny, które postawią na komfortowe i funkcjonalne lokum w zielonym, spokojnym otoczeniu – dodaje Bartłomiej Solik.

Oferta III etapu Zielonej Doliny obejmuje kawalerki oraz mieszkania 2-, 3-, i 4-pokojowe, a ich metraże wyniosą od 34 mkw. do 94 mkw. Projekt, za który odpowiada pracownia Franta Group, wyróżnia kaskadowa zabudowa, dzięki której powstaną przestronne tarasy z widokiem na zieloną okolicę. Teren zewnętrzny przyozdobi roślinność i mała architektura. Nie zabraknie placu zabaw, a także ogrodu deszczowego, który nie tylko uatrakcyjni przestrzeń, ale również będzie pozytywnie wpływać na środowisko. Wokół budynków zaplanowano też ogólnodostępny parking.

– Projekt architektoniczny osiedla Zielona Dolina w pełni wykorzystuje atuty miejsca, w którym powstaje. Wybudowane mieszkania spełniają wymagania współczesnych nabywców. Działania spółki TDJ Estate są spójne z obowiązującą wizją rozwoju urbanistycznego Zabrza. Zielona Dolina to osiedle, w którym przywiązuje się wagę do komfortu i poziomu życia obecnych oraz przyszłych mieszkańców. Jednocześnie kreuje wizerunek Zabrza jako miejsca przyjaznego, z którym warto wiązać życiowe plany – komentuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Sprzedaż mieszkań już się rozpoczęła. Budowa zakończy się w maju 2025 roku.

Zielona Dolina powstaje w Zabrzu przy ulicach Bocianów i Bażantów. Łącznie projekt obejmuje 28-hektarowy teren, na którym powstaną nie tylko budynki wielorodzinne, ale również domy szeregowe oraz wolnostojące. Część tego obszaru (8 ha), rozciągająca się wzdłuż Potoku Rokitnickiego, zostanie przeznaczona pod funkcje rekreacyjne.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024