Silesion.PL

serwis informacyjny

Kajetan Kajetanowicz wraz z żoną Anetą „Zakochani w bezpieczeństwie”

KAJETAN KAJETANOWICZ WRAZ Z ZONA „ZAKOCHANI W BEZPIECZENSTWIE

KAJETAN KAJETANOWICZ WRAZ Z ZONA „ZAKOCHANI W BEZPIECZENSTWIE

Z okazji Walentynek na bielskich ulicach pojawili się nietypowi goście. W trosce o bezpieczeństwo pieszych, mundurowym z katowickiej i bielskiej drogówki towarzyszył trzykrotny mistrz Europy – kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz wraz z żoną Anetą. Zaproszeni goście oraz policjanci zapraszali mieszkańców do specjalnie przygotowanej strefy, gdzie przeprowadzali rozmowy na temat bezpieczeństwa pieszych, a następnie wręczali opaski odblaskowe i kwiaty z okazji święta zakochanych.

Nietypowa akcja przeprowadzona została 14 lutego w samym centrum Bielska-Białej. Utytułowany kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz wraz z żoną Anetą towarzyszyli mundurowym z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Specjalna strefa bezpieczeństwa powstała nieprzypadkowo obok pomnika „Reksia”, gdzie ruch pieszych jest największy.

Hasło akcji „Zakochani w Bezpieczeństwie” promowali nowożeńcy: Kajetan Kajetanowicz wraz z żoną Anetą. Rozmawiając z przechodniami i rowerzystami, rajdowiec wręczał kobietom kwiaty, a Pani Aneta obdarowywała wszystkich odblaskowymi gadżetami. Podczas akcji wielokrotnie podkreślano, że każdy ma dla kogo żyć, bo życie jest najcenniejszym darem. Pamiętajmy: nosząc odblaski, jesteśmy lepiej widoczni, a tym samym dajemy sobie i innym użytkownikom dróg szansę na szybsze podjęcie odpowiedniej reakcji.

Niestety, tylko w styczniu tego roku na śląskich drogach, w 68 wypadkach z udziałem pieszych, rannych zostało 65 osób, a 4 zginęły.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author