Silesion.PL

serwis informacyjny

Kacper Tabiś piłkarzem Jagiellonii Białystok

Kacper Tabis pilkarzem Jagiellonii Bialystok

Kacper Tabis pilkarzem Jagiellonii Bialystok

Jagiellonię Białystok zasilił prawy obrońca – Kacper Tabiś. 21-letni defensor związał się z Żółto-Czerwonymi czteroletnim kontraktem. Będzie występował z numerem 20.

Kacper Tabiś pierwszy kroki w młodzieżowym futbolu stawiał w katowickim Sprincie, po czym trafił pod skrzydła dużo większego klubu z tamtejszej miejscowości – Rozwoju.  

W drużynie z Katowic Kacper ukształtował się jako piłkarz, broniąc barw Rozwoju aż przez siedem sezonów. W pierwszym zespole z Górnego Śląska występował głównie na szczeblu drugiej ligi i Pucharze Polski – 46 meczów, jeden gol.

Dobra postawa w zespole Rozwoju zaowocowała tym, że Kacper został dostrzeżony przez najbardziej utytułowany klub z Katowic – GKS. Do drużyny „Gieksy” trafił w sezonie 2018/19 i od tamtego momentu przez dwie kampanie uzbierał 37 spotkań, występując na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Po spadku z GKS-em do drugiej ligi zdecydował się na przenosiny do opolskiej Odry w 2020 roku. W drużynie z południowo-zachodniej Polski występował przez 1,5 roku. Szczególnie udany był miniony sezon, w którym rozegrał 26 spotkań, z czego aż 23 w wyjściowej jedenastce. Zdobył jedną bramkę i zaliczył trzy asysty.

Kolejnym wyzwaniem w karierze obiecującego piłkarza będzie Jagiellonia Białystok, w której Kacper będzie miał okazję zadebiutować na najwyższym poziomie rozgrywkowym naszego kraju.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023