Silesion.PL

serwis informacyjny

Jurich Carolina piłkarzem Miedzi Legnica

Holender Jurich Carolina pilkarzem Miedzi Legnica

Holender Jurich Carolina pilkarzem Miedzi Legnica

22-letni Jurich Carolina dołącza do zespołu Miedzi. Lewonożny defensor posiada bogate doświadczenie reprezentacyjne w młodzieżowych kadrach Holandii oraz pierwszej drużynie Curaçao. W ostatnim czasie występował w Stomilu Olsztyn, dla którego zagrał w 40 meczach Fortuna 1 Ligi. 

Carolina urodził się w Willemstad na Antylach Holenderskich (po rozpadzie holenderskiego terytorium autonomicznego, obecne Curaçao). Karierę piłkarską rozpoczął jednak w holenderskim FC Hoensbroek, z którego szybko trafił do Fortuny Sittard. Następnie zwrócił na siebie uwagę AZ Alkmaar, by w 2015 roku trafić do drużyny Jong PSV Eindhoven. 1 lipca 2018 roku związał się z NAC Breda, w którym zanotował 6 występów w holenderskiej elicie. Po pół roku wypożyczony został do FC Den Bosch

Kolejne półrocze spędził w młodzieżowej drużynie z Bredy, a następnie trafił do Stomilu Olsztyn. W zespole z województwa warmińsko-mazurskiego występował przez ostatnie półtora roku, rozgrywając 40 spotkań w Fortuna 1 Lidze, w których zdobył jednego gola. Zaliczył też spotkanie w Fortuna Pucharze Polski. W Stomilu prezentował się na tyle dobrze, że wzbudził zainteresowanie czołowych klubów Fortuna 1 Ligi, a nawet zespołów z Ekstraklasy. 

Carolina posiada spore doświadczenie reprezentacyjne. W holenderskich kadrach młodzieżowych zanotował ponad dwadzieścia występów, w pierwszej reprezentacji Curaçao rozegrał zaś 10 meczów, zdobywając jedną bramkę. Mający 178 cm wzrostu zawodnik, który może występować zarówno jako lewy obrońca, jak i wahadłowy, podpisał z legnickim klubem 3-letni kontrakt. 

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024