Silesion.PL

serwis informacyjny

Jorginho piłkarzem Wisły Płock

Jorginho pilkarz Wisly Plock

Jorginho pilkarz Wisly Plock

Jorge Fernando Barbosa Intima, znany też jako Jorginho, sezon 2021/2022 spędzi na wypożyczeniu w Wiśle Płock. Klub z Płocka zagwarantował sobie prawo pierwokupu 25-letniego skrzydłowego z Łudogorca Razgrad. Reprezentant Gwinea Bissau w drużynie Nafciarzy będzie występował z numerem 19.

Urodzony 21 września 1995 roku Jorginho swoje pierwsze piłkarskie kroki w Europie stawiał w Akademii Manchesteru City, z którego przez grupy młodzieżowe i drużynę rezerw trafił do portugalskiego FC Arouca. Rok później udał się z kolei na wypożyczenie do AS Saint-Étienne, a po tym okresie Francuzi zdecydowali się go wykupić. Po miesiącu wrócił jednak do Portugalii, gdyż na zasadzie transferu czasowego przeniósł się do GD Chaves.

Kolejnym klubem w karierze nowego pomocnika płocczan było CSKA Sofia, gdzie radził sobie na tyle dobrze, że na transfer przebojowego pomocnika ze stolicy Bułgarii zdecydował się Łudogorec. Z drużyną z Razgradu Jorginho dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Bułgarii. W poprzednich rozgrywkach, poza Łudogorcem, grał także w egipskim Wadi Degla FC, a jego łączny bilans w sezonie 2020/2021 to 38 występów, 3 bramki i 5 asyst.

Co więcej, 25-letni skrzydłowy ma na swoim koncie również 12 występów i 2 trafienia w kadrze Gwinea Bissau, z którą przebywa obecnie na zgrupowaniu przed meczami eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 z Gwineą (3 września) i Sudanem (7 września). W czasach juniorskich na arenie międzynarodowej reprezentował Portugalię (10 występów i 3 bramki). W 2014 roku dotarł do finału Mistrzostw Europy U-19 na Węgrzech.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024