Silesion.PL

serwis informacyjny

Jordan Courtney-Perkins wypożyczony do Warty Poznań

Jordan Courtney Perkins wypozyczony do Warty Poznan

Jordan Courtney Perkins wypozyczony do Warty Poznan

Młodzieżowy reprezentant Australii, 19-letni obrońca Jordan Courtney-Perkins podpisał kontrakt z Wartą Poznań i został wypożyczony do końca sezonu z Rakowa Częstochowa. Jest piątym nowym zawodnikiem w kadrze trenera Dawida Szulczka.

Jordan Courtney-Perkins w listopadzie skończy 20 lat, pochodzi z Brisbane, 2,6-milionowego miasta w zachodniej Australii. Jest wychowankiem klubu Brisbane Roar, w barwach którego zaliczył 16 występów w rozgrywkach A-League, czyli australijskiej ekstraklasy. Jest też członkiem kadry młodzieżowej swojego kraju, wcześniej był powoływany również do zespołów U-16 i U-17.

Od lipca ubiegłego roku Jordan Courtney-Perkins jest piłkarzem Rakowa Częstochowa (zagrał jesienią w trzech meczach wicemistrzów Polski) i to z tego klubu został wypożyczony do Warty Poznań. Umowa obowiązuje do końca bieżącego sezonu. – Dzięki temu ruchowi trener Dawid Szulczek będzie miał większy wybór wśród środkowych obrońców, zwiększy się rywalizacja w zespole i pójdzie do góry jakość treningów. Jordan jest lewonożnym, środkowym obrońcą, ale potrafi też zagrać na lewym wahadle. Mimo młodego wieku ma już doświadczenie w piłce seniorskiej – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Radosław Mozyrko. – Zarówno w Brisbane, jak i w Rakowie grał jako jeden z trójki obrońców, co jest dla nas bardzo ważną informacją. Ponadto w aklimatyzacji pomoże mu fakt, że nasze treningi są podobne do tych Rakowa. Na pewno mocne strony Jordana to gra jeden na jednego, umiejętność zachowania spokoju pod presją i utrzymania się przy piłce. Wierzymy w to, że pomoże nam wiosną w utrzymaniu się w Ekstraklasie – dodaje Radosław Mozyrko i zapowiada: – To nie jest nasze ostatnie wzmocnienie. Finalizujemy pozyskanie środkowego pomocnika i chcemy jeszcze w tym oknie transferowym sprowadzić do Klubu napastnika.

Jordan Courtney-Perkins wypożyczony do Warty Poznań Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań
Jordan Courtney-Perkins wypożyczony do Warty Poznań Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Australijczyk w sobotę podpisał kontrakt z „Zielonymi”, a wczesnym popołudniem pojechał z drużyną na zgrupowanie przedmeczowe do Grodziska Wlkp. – Jestem szczęśliwy, że trafiłem do Warty Poznań. Uważam, że to dla mnie dobra okazja, żeby powalczyć o więcej okazji do gry. Chcę skorzystać na tym wypożyczeniu, rozwinąć się jako zawodnik, bo bardzo potrzebuję zbierać kolejne doświadczenia. Najważniejsze jest jednak to, żeby pomóc klubowi w osiągnięciu celu i zrobię, co w mojej mocy, żeby tak się stało. Wierzę w to, że w każdej kolejce będziemy walczyć o to, żeby uzbierać tak dużo punktów, ile tylko się da – mówi Jordan Courtney-Perkins. – Dopiero poznaję kolegów z zespołu. Nie rozmawiałem jeszcze z Michałem Kopczyńskim, ale wiem, że grał w lidze Australii i reprezentował barwy drużyny z Wellington, z Nowej Zelandii. Mam nadzieję, że będzie okazja porozmawiać z nim m.in. na temat piłki w mojej ojczyźnie. Zdążyłem się już przekonać, że polska Ekstraklasa różni się od ligi australijskiej, w której występowałem przed przyjściem do Rakowa. Przede wszystkim gra jest szybsza i masz mniej czasu na podjęcie decyzji na boisku.

Jordan Courtney-Perkins jest drugim piłkarzem, który tej zimy został wypożyczony z Rakowa Częstochowa – szlak w styczniu przetarł już pomocnik Daniel Szelągowski. Ponadto w przerwie między rozgrywkami do zespołu dołączyli także pomocnicy: Niilo Maenpaa (transfer definitywny z IFK Mariehamn), Miłosz Szczepański (wypożyczenie z Lechii Gdańsk) i wychowanek Klubu, Kajetan Szmyt (powrót z wypożyczenia do Górnika Polkowice).

Nowy obrońca „Zielonych” ma 189 cm wzrostu, waży 84 kg. Będzie nosił koszulkę z numerem 20.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024