Silesion.PL

serwis informacyjny

Jesień 2021 Fortuna 1 Ligi w raporcie InStat

Fortuna 1 liga Polska w pilce noznej

Fortuna 1 liga Polska w pilce noznej

Kolejny już raz, firma InStat, z którą współpracują kluby Fortuna 1 Ligi przygotowała raport za drugie półrocze 2021 roku.

Nie ma większych zaskoczeń, co do drużyny, która największe korzyści odnosi po stałych fragmentach gry. Podopieczni Tomasza Tułacza od dłuższego czasu znani są z tego, że potrafią stałe fragmenty gry zamieniać na bramki. Puszcza zdobyła gola sześciokrotnie po rzutach rożnych, podobnie jak Odra Opole, która jednak aż 5 trafień zanotowała z rzutów karnych (najwięcej z całej ligi). Puszcza zdobyła także trzy trafienia po akcjach rozpoczętych po wyrzucie z autu. 

Strzelone gole ze stałych fragmentów gry:

1. Puszcza Niepołomice – 13 bramek,
2. Odra Opole – 12,
3. Apklan Resovia 12,
4. Miedź Legnica 12,
5. Arka Gdynia 12. 

Odra Opole znajduje się również w gronie drużyn, które mają najwięcej problemów z grą obronną przy stałych fragmentach gry. Drużyna z Opola mimo wszystko i tak wyszła na plus (stracone 10, strzelone 12). Najwięcej problemów z kolei mają podopieczni Adriana Stawskiego, którzy stracili aż 15 goli po SFG. Wysoko znajduje się także Sandecja Nowy Sącz, która… przeciwko sobie miała wykonywane aż 8 rzutów karnych! 

Stracone gole ze stałych fragmentów gry:

1. Stomil Olsztyn – 15,
2. GKS Katowice – 13, 
3. Zagłebie Sosnowiec – 11,
4. Sandecja Nowy Sącz – 11,
5. Odra Opole – 10. 

W przeciągu całej rundy bardzo duże posiadanie piłki w każdym meczu notują zawodnicy Arki Gdynia i ŁKS Łódź. Na kolejnych miejscach znajdują się Podbeskidzie, Korona i Miedź. Wszystkie te drużyny znajdują się w górnej części tabeli Fortuna 1 Ligi, jednak to Miedzi Legnica udało się przekuć wysokie posiadanie piłki na kapitalny wynik. Reszta drużyn z pewnością przed rundą wiosenną musi pomyśleć o tym, jak w jeszcze większym stopniu przekuć te statystykę na lepsze wyniki.

Średnie procentowe posiadanie piłki:

1. Arka Gdynia – 58%,
2. ŁKS Łódź – 57%,
3. Podbeskidzie – 54%,
4. Korona Kielce – 54%,
5. Miedź Legnica – 54%.

Kolejna statystyka wskazuje, że uniwersalną drużyną w Fortuna 1 Lidze jest Miedź Legnica, która oprócz tego, że ma dość wysokie posiadanie piłki to potrafi też oddać inicjatywę rywalom i zagrać bardzo dobrze pressigiem (stąd duża liczba przechwytów na połowie rywala). Piłkarze Miedzi Legnica przejmują piłkę średnio 38 metrów przed bramką rywala. 

Odzyskiwanie piłek / na połowie rywala: 

1. Miedź Legnica – 55/11,
2. Stomil Olsztyn – 55/11,
3. Skra Częstochowa – 53/7
4. Sandecja Nowy Sącz – 52/9,
5. GKS Tychy 52/10.

Najwięcej prób odbiorów w Fortuna 1 Lidze mają defensywni pomocnicy. Remigiusz Borkała z GKS Jastrzębie, ma trudne zadanie, bo jego drużyna częściej musi się bronić niż atakować i widać to doskonale w tej statystyce. Na drugiej pozycji znajduje się Marek Hanousek, który rządzi w środku pola Widzewa Łódź. Oprócz tego, że bardzo często przechwytuje futbolówkę to jest także zaangażowany w akcje ofensywne. 

Liczba odbiorów (próby/udane):

1. Remigiusz Borkała – 122/89,
2. Marek Hanousek – 137/84,
3. Marcel Ziemann – 89/56, 
4. Damian Tront – 82/55, 
5. Dominik Radziemski – 86/52.

W klasyfikacji dryblingów, jak zawsze, czołowe miejsca zajmują skrzydłowi. Na pierwszym miejscu znalazł się Javi Moreno z ŁKS Łódź.

Liczba dryblingów (próby/udane):

1. Javi Moreno 96/66,
2. Emile Thiakane 92/58,
3. Olaf Kobacki 100/56,
4. Dominik Piła 107/53,
5. Mateusz Marzec 73/51.

Jedenastka jesieni* według najwyższego wskaźnika InStat Index (jest to liczba, która określa efektywność zawodników na podstawie wszystkich zebranych danych):

Jakub Wrąbel – Luis Valcarse,  Konrad Nowak, Nemanja Mijusković, Olaf Kobacki – Javi Moreno, Adam Deja, Hubert Adamczyk, Pirulo – Kamil Biliński, Patryk Makuch.

*pod uwagę wzięliśmy zawodników, którzy spędzili na boisku minimum 900 minut, czyli co najmniej połowę możliwego czasu gry. Zawodnicy są przypisani do pozycji na których występowali najczęściej. 

Pełen raport dostępny jest TUTAJ

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024