Silesion.PL

serwis informacyjny

Jazda testowa Hyundaiem i30 N. To było ekscytujące przeżycie

Jazda testowa Hyundaiem i30 N

Jazda testowa Hyundaiem i30 N

Jeśli ktoś myśli, że współczesna motoryzacja to już tylko hybrydy i samochody elektryczne, to koniecznie powinien nadrobić zaległości i zajrzeć do gamy modelowej Hyundaia. Znajdziemy w niej kilka naprawdę interesujących propozycji – wśród nich Hyundaia i30 N. To niezwykły samochód, który wywołuje ekscytację już samym wyglądem i specyfikacją techniczną. Nie pozostało nam więc nic innego, jak umówić się na jazdę testową Hyundaiem i30 N, która już za nami. Sprawdź, jak oceniamy ten samochód.

Trudno oderwać od niego wzrok

Już dawno żaden samochód nie zrobił na nas tak dobrego wrażenia pod względem stylistyki jak właśnie Hyundai i30 N ( https://mmcars.hyundai.pl/modele/nowy-i30-n ). Auto prezentuje się rewelacyjnie, bardzo rasowo i każdym detalem zdradza, czego możemy się spodziewać na drodze. Zwróć uwagę na takie szczegóły, jak ogromny wlot powietrza, reflektory LED ze światłami do jazdy dziennej w kształcie litery B czy 19-calowe kute felgi z oponami Pirelli P Zero dedykowanymi temu modelowi.

W środku jest równie intrygująco, ponieważ sportowy charakter samochodu akcentują takie elementy wyposażenia, jak półkubełkowe fotele z niebieskim przeszyciem czy – w wersji z manualną skrzynią (taką mieliśmy do dyspozycji) – gałka zmiany biegów z podświetlanym logo „N”.

Downsizing? Nie tym razem!

Gdy tylko usłyszeliśmy o wprowadzeniu do oferty Hyundaia sportowej wersji modelu i30, to spodziewaliśmy się, że pod maskę trafi jednostka o pojemności około 1.6 litra – w końcu takie trendy obowiązują dziś w światowej motoryzacji. Koreański producent znów pozytywnie zaskoczył, ponieważ Hyundai i30 N jest napędzany o wiele większym silnikiem 2.0 T-GDI.

Ta fantastyczna jednostka, znana już z innych modeli Hyundaia, w i30 N występuje w dwóch wariantach mocy: 250 KM oraz 280 KM (wersja Performance). Testowaliśmy tę drugą i bez przedłużania możemy zdradzić, że nas zachwyciła. Moc i potężny moment obrotowy 392 Nm robią swoje – to auto jest piekielnie szybkie.

Bardzo ciekawym elementem wyposażenia Hyundaia i30 N jest funkcja N Grin Shift. Po jej aktywowaniu na 20 sekund uwalniania jest pełna wydajność układu napędowego (maksymalny moment obrotowy), co pozwala poczuć gwałtowny wyrzut adrenaliny na autostradzie.

Warto również wspomnieć o systemie Performance Driving Data System, który pozwala monitorować i poprawiać osiągi samochodu podczas jazdy (mamy np. podgląd na aktualny moment obrotowy, wartość doładowania czy czasy okrążenia).

Rasowe brzmienie

Od samochodu sportowego – a takim bez wątpienia jest i30 N – oczekujemy nie tylko świetnego wyglądu, doskonałych osiągów i pewnego prowadzenia. Chcemy też słyszeć, że siedzimy za kierownicą niezwykłego auta. I Hyundai nam to daje. Sportowy układ wydechowy, specjalnie dostrojony na potrzeby tego modelu, brzmi fantastycznie w całym zakresie obrotów.

Hyundai i30 N
Hyundai i30 N

Ty także możesz umówić się na jazdę testową Hyundaiem i30 N i przeżyć takie same emocje za kierownicą. Na testy zaprasza autoryzowany dealer koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023