Silesion.PL

serwis informacyjny

Jan-Krzysztof Duda i Magnus Carlsen zmierzą się w Warszawie podczas Superbet Rapid & Blitz

Grand Chess Tour Magnus Carlsen i Jan-Krzysztof Duda fot. Rafal Oleksiewicz

Przed rokiem toczyli wspaniały bój o zwycięstwo, a już niebawem znów – w towarzystwie wybitnych arcymistrzów szachowych – zagrają w Warszawie o wygraną w turnieju Superbet Rapid & Blitz. Już wiadomo, że najbardziej ekscytujący szachowy turniej w Polsce odbędzie się w dniach 8-12 maja.

Podobnie jak w poprzednim roku, wybitni szachiści będą grać w stołecznym Centrum Konferencyjnym POLIN, rywalizując w szachach szybkich i błyskawicznych. Największa polska impreza szachowa otworzy cykl The Grand Chess Tour, którego kolejne odsłony odbędą się w rumuńskim Bukareszcie, chorwackim Zagrzebiu oraz amerykańskim Saint Louis. W powiększonej puli nagród jest półtora miliona dolarów, a trzy pierwsze turnieje – w Warszawie, Bukareszcie i Zagrzebiu – zorganizuje Fundacja Superbet.

Zebraliśmy najlepszych zawodników z całego świata, a nasz Tour będzie popisem doświadczenia uznanych arcymistrzów i jednocześnie otwarciem wielkich scen przed uzdolnioną młodzieżą. Jesteśmy naprawdę dumni z tego, jak zapowiada się tegoroczna edycja – podkreśla Michael Khodarkovsky, dyrektor wykonawczy Grand Chess Tour.

GrandChessTour Magnus Carlsen fot. Rafal Oleksiewicz

Już dzisiaj wiemy, że w Warszawie, oprócz dumy polskich szachów Jana-Krzysztofa Dudy oraz pięciokrotnego mistrza świata Magnusa Carlsena, zagra spore grono wybitnych arcymistrzów. Do Polski przylecą reprezentujący Indie Gukesh Dommaraju, Rameshbabu Praggnanandhaa i Arjun Erigasi, Holender Anish Giri, Ukrainiec Kiriłł Szewczenko, Niemiec Vincent Keymer, Chińczyk Wei Yi oraz reprezentant Uzbekistanu Nodirbek Abdusattorov.

Obsada znów będzie świetna. Zapowiada się fenomenalny tydzień z szachami szybkimi i błyskawicznymi w Warszawie. Jako marka Superbet, poprzez naszą fundację, od samego początku jesteśmy organizatorem turnieju i jest to dla nas przede wszystkim wielka przyjemność. Widzimy, ile osób pojawia się na trybunach, ilu młodych szachistów spełnia marzenia spotkania z idolami, ale też jak wiele Polek i Polaków, którzy wcześniej nie mieli zbyt wiele do czynienia z szachami, zakochuje się w nich dzięki naszemu turniejowi – podkreśla Katarzyna Gawlik, dyrektorka marketingu Superbet Polska.

Wybitni arcymistrzowie nie ukrywają, jak ważnym miejscem na mapie światowych szachów staje się Polska. W trakcie ubiegłorocznej edycji obecny w Warszawie Garri Kasparow, legenda królewskiej dyscypliny sportu, podkreślał rosnącą pozycję szachów w naszym kraju. – Polska zrobiła olbrzymi progres w hierarchii światowych szachów i widać, że dotyczy to zarówno profesjonalnej części tej gry, jak i masowej. Zapewne pomaga fakt, że posiadacie wielu dobrych szachistów na czele z graczem klasy światowej Janem-Krzysztofem Dudą. Obecne sukcesy polskich szachów to rezultat ciągłej pracy, umiejętnego wynajdywania talentów wśród dzieci, a swoją rolę odgrywają także wielkie turnieje, jak Superbet Rapid & Blitz Poland. Bez wątpliwości Polska jest w tej chwili w ścisłej czołówce w Europie – mówił Kasparow.

GrandChessTour Jan-Krzysztof Duda fot. Rafal Oleksiewicz

Z pewnością pomaga w tym znakomita obsada warszawskiego turnieju. W maju w POLIN pojawią się absolutnie wybitne postaci – Carlsen od 2013 roku dzierżył tytuł mistrza świata i tuż przed przyjazdem do Warszawy w 2022 roku poinformował, że nie będzie już bronił tytułu, a w światowym rankingu zajmuje pierwsze miejsce. Z kolei Duda na liście sukcesów ma choćby wygranie Pucharu Świata i jest najwyżej klasyfikowanym w historii Polakiem w światowym rankingu FIDE, obecnie zajmując 21. pozycję. Piąty w tym zestawieniu jest Anish Giri, dziewiąty Wei Yi, a piętnasty Gukesh Dommaraju, drugi najmłodszy w historii szachista z tytułem arcymistrza.

Majowy turniej będzie trzecim w historii w Warszawie – w 2022 roku triumfował Duda, z kolei w następnej edycji najlepszy był Carlsen. Polak prowadził przez cztery dni, ale mistrz świata ostatniego dnia zdołał go wyprzedzić. Trybuny pękały w szwach, a organizację imprezy i jej oprawę medialną docenili jurorzy wielu nagród – za turniej Superbet Rapid & Blitz Warsaw 2022 organizatorzy otrzymali prestiżową nagrodę „Złotego Spinacza” w uznaniu tego, jak szeroko udało się zainteresować media i ich odbiorców tą dyscypliną. Zeszłoroczna edycja otrzymała z kolei nominację do nagród „Sport Biznes Polska” w kategorii najlepszych imprez sportowych.

Fundacja Superbet od 2019 roku jest sponsorem Grand Chess Tour i aktywnie inwestuje w rozwój utalentowanych szachistów zarówno na krajowych, jak i globalnych arenach. Jesteśmy szczęśliwi, mogąc ogłosić dalsze wsparcie dla Touru, dzięki któremu światowej klasy arcymistrzowie zawitają do Warszawy, Bukaresztu i Zagrzebia również w 2024 roku. Nasze zaangażowanie w promocję szachów wynika z wiary w kluczową rolę wspierania różnorodności, rozwoju oraz promowania zaangażowania społecznego u osób w każdym wieku z różnych środowisk – podkreśla Augusta Dragić, prezeska Fundacji Superbet.

Turniej w Centrum Konferencyjnym POLIN odbędzie się w dniach 8-12 maja.

Specjalna oferta  SUPERBET  dla naszych czytelników:

Darmowy freebet w wysokości 35 PLN – zarejestruj konto w Superbecie z kodem LEGBUK, dokonaj pierwszego depozytu (minimalnie 50 zł), a otrzymasz dodatkowo od bukmachera freebet 34 zł za darmo na zakłady bukmacherskie. Co więcej, czeka na Ciebie freebet od pierwszej wpłaty 200 PLN a jeśli swój pierwszy tydzień zakończysz na minusie, otrzymasz zwrot w postaci Freebet Cashbacku do 3500 PLN

***

Fundacja Superbet

Fundacja Superbet, organizacja non-profit, odpowiedzialna jest za koordynację inicjatyw Grupy Superbet z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Jej celem jest wspieranie rozwoju inicjatyw związanych ze zdrowiem, edukacją i sportem, ze szczególnym naciskiem na promowanie gry w szachy i niezliczonych korzyści płynących z niej we wszystkich społecznościach, którym służymy.

Grand Chess Tour

Grand Chess Tour to cykl międzynarodowych wydarzeń, z których każde prezentuje najwyższy poziom organizacji najlepszych graczy na świecie. Legendarny Garri Kasparow, jeden z największych ambasadorów szachów na świecie, zainspirował Grand Chess Tour i pomógł umocnić partnerstwo między organizatorami.

O Superbet

Superbet od początku działalności na naszym rynku prężnie wspiera polski sport. Od 1 lipca 2023 roku został sponsorem strategicznym Lecha Poznań oraz jego Akademii. To jedna z największych umów partnerskich w polskiej piłce klubowej i pierwsza w takiej formule. W Ekstraklasie sponsoruje też Górnika Zabrze, a w niższych ligach GKS Tychy i Stomil Olsztyn. Bukmacher jest również sponsorem reprezentacji Polski w skokach narciarskich oraz największego turnieju szachowego – Superbet Rapid&Blitz – oraz w darcie – Superbet Poland Darts Masters.

SUPERBET POSIADA ZEZWOLENIE NA ZAKŁADY. HAZARD WIĄŻE SIĘ Z RYZYKIEM, A UDZIAŁ W NIELEGALNYCH GRACH JEST KARALNY. DOZWOLONE DLA OSÓB POWYŻEJ 18 ROKU ŻYCIA

Superbet zakłady bukmacherskie Sp. z o.o., z siedzibą: ul. 73 Pułku Piechoty 7A, 40-496 Katowice, zarejestrowana przez Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000666114, Regon: 366704393, NIP: 9542775133, Decyzja nr. PS4.6831.5.2019 wydana w dniu 18.10.2019r

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024