Silesion.PL

serwis informacyjny

Jakub Świerczok wraca do Zagłębia Lubin

Jakub Swierczok wraca do Zaglebia Lubin

Jakub Swierczok wraca do Zaglebia Lubin

Po pięciu latach koszulkę Zagłębia Lubin ponownie przywdzieje Jakub Świerczok! 30-letni napastnik związał się z Zagłębiem Lubin umową, która obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Jakub Świerczok przyszedł na świat 28 grudnia 1992 roku w Tychach. Na początku swojej przygody z piłką reprezentował barwy między innymi Górnika Katowice czy Cracovii. W styczniu 2012 roku napastnik przeniósł się do występującego wówczas na poziomie Bundesligi 1. FC Kaiserslautern. Na najwyższym szczeblu ligowym w Niemczech Świerczok zadebiutował już w wieku 19 lat w meczu z Werderem Brema.

W 2015 roku definitywnie rozstał się z “Die Roten Teufel” i przez kilka następnych sezonów występował na polskich boiskach. Latem 2017 roku “Świeży” związał się z Zagłębiem Lubin, co było świetnym ruchem zarówno dla Zagłębia, jak i samego zawodnika. W 25 meczach strzelił wówczas 17 bramek i zanotował 3 asysty. Wysoka forma piłkarza przyciągnęła uwagę 11-krotnego mistrza Bułgarii Ludogorets Razgrad, w efekcie czego napastnik w połowie sezonu 2017/2018 przeniósł się do zespołu “Orląt”. Po zdobyciu 37 goli i 10 asyst w barwach bułgarskiego klubu, a także wywalczeniu czterech tytułów mistrzowskich, Kuba trafił do Piasta Gliwice, natomiast jego ostatnim klubem był japoński Nagoya Grampus.

Jakub Świerczok w swoim dorobku ma również sześć występów z orzełkiem na piersi, które okrasił jedną bramką. Razem z reprezentacją Polski wziął udział w Mistrzostwach Europy 2020.

Bardzo nas cieszy powrót Kuby Świerczoka do Zagłębia Lubin. Jest to klasowy napastnik, który kibicom Miedziowych dał się poznać ze swojej najlepszej strony. Jestem przekonany, że ten transfer będzie poważnym wzmocnieniem ofensywy KGHM Zagłębia i już za niedługo będziemy świadkami efektownych i efektywnych trafień. Kuba, witamy i życzymy powodzenia – powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

Kiedy dowiedzieliśmy się o możliwości pozyskania Kuby Świerczoka, wszystkie inne sprawy odeszły na bok. Pozyskanie innego napastnika w ogóle nie wchodziło w grę. Bardzo się cieszę, że udało się ten węzeł gordyjski rozwiązać i Kuba jest u nas. Mogę to podsumować tylko jednym stwierdzeniem – Kuba, witaj w domu – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z Zagłębiem. Pierwszy raz byłem tutaj krótko, ale bardzo dobrze wspominam ten czas, myślę, że podobnie jak kibice i teraz będzie tak samo – mówi Jakub Świerczok.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024