Silesion.PL

serwis informacyjny

Jakub Karbownik piłkarzem GKS Katowice

Jakub Karbownik pilkarzem GKS Katowice

Jakub Karbownik pilkarzem GKS Katowice

20-letni piłkarz dołączy do GKS-u Katowice od 1 stycznia 2022 r. jako wolny zawodnik.

Jakub Karbownik jest wychowankiem GKS-u Bełchatów, skąd w 2015 roku trafił do Akademii Lecha Poznań. W Akademii Lecha zawodnik przeszedł kolejne etapy szkolenia, reprezentując klub najpierw w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, a następnie w drugiej drużynie. Przez ostatnie 2,5 sezonu zawodnik rozegrał 68 meczów w rozgrywkach 2 ligi i trzy w Pucharze Polski, zdobywając łącznie 9 bramek, a przy 6 asystując.

Jakub Karbownik był celem transferowym katowickiej GieKSy w letnim oknie transferowym. Prowadzono zaawansowane rozmowy, aby pozyskać zawodnika do GKS-u, jednak ostatecznie został on dołączony do kadry pierwszej drużyny Lecha Poznań. Monitorowano sytuacje zawodnika, gdyż z dniem 31 grudnia br. wygasa jego kontrakt. Po decyzji o skróceniu wypożyczenia Piotra Samca-Talara ze Śląska Wrocław, konieczne było wzmocnienie rywalizacji na pozycjach młodzieżowych, stąd katowiczanie wrócili do rozmów z Jakubem Karbownikiem.

Jest on zawodnikiem ofensywnym, nominalnie występującym na pozycji skrzydłowego lub ofensywnego pomocnika. W katowickiej drużynie również jest przymierzany do dwóch pozycji na boisku, natomiast po zmianie ustawienia drużyny w trakcie zakończonej rundy, dopiero w okresie przygotowawczym sztab szkolenioy będzie szukać mu optymalnego miejsca na boisku, aby wykorzystać jego walory. Po owocnej wieloletniej współpracy z Lechem Poznań, w trakcie której GKS Katowice przyczyniał się choć w pewnym stopniu do rozwoju sportowego Kamila Joźwiaka, Tymoteusza Puchacza, Bartosza Mrozka, czy obecnie Filipa Szymczaka, tym razem definitywnie dołącza GKS Katowice kolejny utalentowany zawodnik.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author