Silesion.PL

serwis informacyjny

Jakie są różnice między szczoteczką elektryczną, a soniczną?

Jakie sa roznice miedzy szczoteczka elektryczna a soniczna

Jakie sa roznice miedzy szczoteczka elektryczna a soniczna

W trosce o swoje zęby szukamy tego co najlepsze. Przed zakupem odpowiednich sprzętów część z nas staje przed pytaniem, który produkt wybrać: szczoteczka soniczna czy elektryczna? W poniższym artykule przyjrzymy się różnicą między nimi.

  1. Zadbaj o prawidłową higienę jamy ustnej
  2. Tradycyjne szczoteczki elektryczne
  3. Szczoteczki soniczne
  4. Szczoteczka soniczna, a elektryczna

Zadbaj o prawidłową higienę jamy ustnej

Zdrowe i piękne zęby nie są kwestią jedynie atrakcyjnego wyglądu. To przede wszystkim nasze zdrowie, o które powinniśmy niesamowicie dbać. W przypadku braku regularnego i dokładnego mycia zębów ich kondycja może bardzo szybko spaść, a wraz z tym będzie pojawiać się coraz więcej problemów.

Dzięki naszym zębom mamy szansę cieszyć się jedzeniem, jednak kontakt z nim oraz napojami, które przyjmujemy, wpływa na stan płytki nazębnej. Wedle badań medycznych zęby powinny być myte przynajmniej dwa razy w ciągu dnia, w najlepszych okolicznościach, po każdym posiłku, za każdym razem przez co najmniej 2 minuty.

Czy wiesz, że prawidłowe mycie zębów wpływa nie tylko na ich stan oraz kondycję dziąseł, ale również ogólnie na Twój organizm? Jeżeli doprowadzimy do powstawania stanów zapalnych w naszej jamie ustnej, ucierpi na tym nasze zdrowie.

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby zapewnić sobie jak najlepszą higienę jamy ustnej, idealnym dla Ciebie wyborem będzie szczoteczka elektryczna lub szczoteczka soniczna.

Dokonując zakupu pamiętaj, że Twoje zdrowie jest najważniejsze, dlatego wybierz markę, która zapewni Ci najlepszą jakość sprzętu. 

Jak działają szczoteczki elektryczne 

Szczoteczka elektryczna do zębów stała się na tyle popularna, że coraz więcej osób wybiera ją, zamiast tradycyjnych metod mycia zębów. Dodatkowo dentyści cały czas podkreślają jej dużo większą skuteczność (podobnie jak badania).

Szczoteczki elektryczne (rotacyjne) wykonują automatyczne ruchy, które dokładnie szczą płytkę nazębną. Włosie główki szczoteczki wykonane jest z delikatnego materiału i nie ma obawy o porysowanie szkliwa. Nylonowe włókna, dzięki cienkości, docierają w każdą szczelinę zęba.

Główka szczoteczki rotacyjnej wykonuje ruchy oscylacyjne, nawet kilkadziesiąt tysięcy podczas minuty. Tego rodzaju ruch uważany jest za najbardziej skuteczny w dokładnym czyszczeniu. Wystarczy, że główkę przyłożymy do naszego zęba na około 2-3 sekundy, a szczoteczka wykona za nas całą pracę.

Dzięki możliwości regulacji natężenia ruchów wybierzemy funkcję, która będzie najlepsza i najbezpieczniejsza dla naszych zębów. Najnowsze modele mogą posiadać dodatkowe opcje takie jak tryb pielęgnacji dziąseł.

Szczoteczkami elektrycznymi mogą posługiwać się już dzieci. Z myślą o nich została stworzona specjalna linia Oral-B Kids, która dostosowana jest pod małych użytkowników.

Szczoteczki soniczne

Szczoteczkę soniczną zaliczamy do szczoteczek elektrycznych. Jej główka ma bardziej podłużny kształt, który wyglądem przybliża ją do szczoteczki manualnej, podobnie jak ruchy, które wykonujemy myjąć nią (wymiatające). Na tym jednak porównanie się kończy. Ponieważ szczoteczką soniczną umyjesz swoje zęby dużo dokładniej od zwykłej szczoteczki.

Jej ruchy ograniczone są do poruszania się z boku na bok przez co podczas mycia musimy pomóc sobie dodatkowym manewrowaniem szczoteczką wykonując tzw. ruchy wymiatające. Dzięki temu mamy pewność o lepszej skuteczności mycia. Szczoteczka jest w stanie poruszyć się w zakresie około 31 tysięcy ruchów na minutę.

Szczoteczki soniczne generują fale dźwiękowe o częstotliwości około 260Hz podczas ruchu. Pomagają one zarówno czyścić powierzchnię zęba z płytki nazębnej, ale również docierają do szczelin międzyzębnych. Za ich sprawą tworzą się małe bąbelki, które rozbijają resztki pożywienia ukryte w załamaniach zęba oraz przy dziąsłach.

Szczoteczki soniczne, podobnie jak szczoteczki elektryczne, posiadają różne tryby pracy, które możemy dostosować do naszych potrzeb. Funkcja daily służy do codziennego czyszczenia zębów. W razie potrzeby możemy nastawić możliwość jeszcze delikatniejszego trybu, który sprawdzi się idealnie u osób z dużą wrażliwością zębów i dziąseł. 

Szczoteczka soniczna Oral-B, a elektryczna

Różnica między szczoteczką elektryczną rotacyjną oraz szczoteczką soniczną jest przede wszystkim w ruchu główki oraz jej kształt.

Oba produkty charakteryzują się niezwykłą skutecznością mycia zębów oraz bardzo łatwą obsługą. Są bezpieczne dla naszych zębów, a ich stosowanie nie wiąże się z dyskomfortem użytkownika. Najnowsze modele wzbogacane są o jeszcze lepsze lub cichsze działanie i zyskują dodatkowe funkcje, takie jak szczoteczka magnetyczna Oral-B iO.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024