Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak zorganizować niestandardowy babski wieczór?

Jak zorganizowac niestandardowy babski wieczor

Jak zorganizowac niestandardowy babski wieczor

Czas spędzony razem z przyjaciółmi to miła odskocznia od codziennych obowiązków, której potrzebuje każdy z nas. Towarzystwo bliskich osób pozwala naładować baterie i pozytywnie nastroić się na kolejne wyzwania. Oto kilka ciekawych pomysłów na organizację spotkania w kobiecym gronie. 

Potrzeba spędzania czasu z bliskimi jest bardzo ważna i odczuwana przez większość z nas. I tak jak lubimy przebywać w mieszanym towarzystwie – kobiet i mężczyzn, tak każde z nich potrzebuje też chwil spędzonych wyłącznie w kobiecym lub męskim gronie. Spotkanie z przyjaciółkami pozwala otworzyć się na sprawy i tematy, które w mniemaniu kobiety często może zrozumieć tylko druga kobieta. Babski wypad to okazja, by podzielić się swoimi radościami i smutkami oraz doświadczeniami dotyczącymi różnych sfer życia – zawodowego, rodzinnego czy intymnego. Chwile spędzone w kobiecym gronie to przyjemny sposób na relaks i odstresowanie oraz odpoczynek od codziennych obowiązków. 

Kompromis

Zabierając się za organizację babskiego wieczoru najważniejsza jest umiejętność osiągnięcia kompromisu. Pomysłów na babski wieczór może być wiele jednak pomysł na wspólny wieczór musi przypaść do gustu każdej z uczestniczek zabawy. Spotkanie w babskim gronie ma być przyjemnie spędzonym czasem, a żeby tak było, każda z kobiet powinna się na nim dobrze czuć.

Odpowiednie dopasowanie

Chcąc urozmaicić spotkanie w babskim gronie czymś więcej niż dobrym jedzeniem i ulubionym winem, należy wziąć pod uwagę wiek. Babski wieczór może być nie tylko spotkaniem z rówieśniczkami, ale i z mamą lub babcią. Duże zróżnicowanie wieku daje pewne ograniczenia w wyborze zabawy na babski wieczór, które trzeba mieć na uwadze, chcąc zorganizować udane spotkanie. Ważne są również preferencje co do spędzania wolnego czasu i zainteresowania. To właśnie one stanowią najlepszą inspirację przy wyborze pomysłów. Znalezienie wspólnego mianownika w tym zakresie pozwala z sukcesem zorganizować każdą zabawę. – wyjaśnia Iwona Chojnacka z serwisu Prezentmarzeń.

Pomysły na babski wieczór w domu

Warsztaty online

Wieczór z przyjaciółkami w domu można uatrakcyjnić na wiele sposobów. Jednym z nich jest udział w warsztatach mydlanych online. W ramach warsztatów udostępniane są materiały zawierające wszystkie potrzebne do samodzielnej produkcji mydła wskazówki. Wartość naturalnego kosmetyku do pielęgnacji docenią zwłaszcza miłośniczki zdrowego trybu życia oraz kobiety, którym bliska jest filozofia DIY. Podobnymi propozycjami są nauka makijażu online,  podczas której uczestniczki podszkolą swoje makijażowe umiejętności, kurs malowania henną, na którym można nauczyć się malować piękne wzory na skórze oraz kurs makramy online czyli tworzenia ozdób ze sznurków.

Taniec, wino i zagadki

Rozrywką, która idealnie sprawdzi się na babski wieczór w nietuzinkowym wydaniu jestkurs salsy online. Składa się z kilku bloków lekcyjnych, dzięki czemu może zapoczątkować cykl spotkań w kobiecym gronie przy gorących, kubańskich rytmach. Inną propozycją atrakcji na wieczór z przyjaciółką jest degustacja wina online. To lubiany zwłaszcza przez kobiety trunek. Zamiast sięgać po ulubioną butelkę wina, warto poznać jego nowe smaki, biorąc udział w degustacji online, przed której rozpoczęciem uczestnik otrzyma na wskazany adres wina, które sommelier omówi podczas wideo-spotkania. Listę pomysłów na babski wieczór w domu zamyka escape room online. Zabawa polega na rozwiązaniu łamigłówek przed upływem określonego czasu. Ciekawie skonstruowane zagadki zapewniają świetną zabawę, a presja czasu dodaje jej jeszcze więcej emocji. Jak widać, w domu wcale nie musi być nudno.

Zabawy na babski wieczór poza domem

Świat online można przenieść do rzeczywistości i wybrać się do prawdziwego escape roomu, gdzie gracze zamykani są w pokoju pełnym zagadek. Namacalna przestrzeń pozwala jeszcze lepiej wczuć się w klimat gry. Można również wybrać się na lekcję tańca bezpośrednio do studia. Dla kobiet polecamy szczególnie grupowe zajęcia Pole Dance. To zmysłowy taniec, polegający na opanowaniu tanecznych akrobacji z wykorzystaniem rury. Pozwala czerpać nie tylko przyjemność z samego tańca, ale i cieszyć się smukłym i wysportowanym ciałem. To oczywiście nie wszystkie zabawy na babski wieczór poza domem.

Dla aktywnych

Paniom, które lubią aktywnie spędzać wolny czas, mogą udać się do parku trampolin. To przestrzeń, w ramach której nie istnieje pojęcie grawitacji. Obiekt po brzegi wypełniony jest trampolinami. Mnóstwo w nim również różnych atrakcji opierających się na zastosowaniu trampolin. W Parku Trampolin można poskakać na klasycznych trampolinach, zagrać w zbijaka, zmierzyć się w pojedynku gladiatorów czy też wskoczyć do basenu z miękkimi gąbkami. Poza licznymi atrakcjami w parkach tego typu często w ofercie dostępne są zajęcia fitness z wykorzystaniem trampolin oraz z elementami akrobatyki. 

Coś dla urody

Oryginalnym pomysłem na wspólnie spędzony czas w towarzystwie przyjaciółki jest stworzenie własnej szminki. Atrakcja realizowana jest w pracowni, gdzie z pomocą specjalisty dobiera się wszystkie pożądane składniki i dodatki, których połączenie pozwala uzyskać upragniony efekt kolorystyczny i konsystencję. Na miejscu można zaprojektować szminkę lub błyszczyk, a sam kosmetyk powstaje zaledwie w pół godziny. Przyszłe właścicielki mogą przyglądać się całemu procesowi, a w ramach wizyty kosmetolodzy dodatkowo zadbają o kondycję ich ust. 

Wspólne chwile spędzone z przyjaciółmi mają bardzo dużą wagę. To czas, kiedy jesteśmy z dala od wszystkich trosk i obowiązków, oddając się wyłącznie przyjemnościom. Towarzyszące spotkaniom z przyjaciółmi uczucia swobody i radości pozwalają osiągnąć harmonię i poczucie spełnienia. Należy dbać aby takie spotkania były częste i regularne.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024