Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak kupić auto i nie obciążyć domowego budżetu?

Jak kupic auto i nie obciazyc domowego budzetu

Jak kupic auto i nie obciazyc domowego budzetu

Zakup fabrycznie nowego pojazdu kojarzy ci się z nadmiernym obciążeniem domowych finansów lub pozbawieniem się większości zgromadzonych oszczędności? Z pomocą przychodzi bank kierowcy – instytucja finansowa doskonale znająca potrzeby osób zmotoryzowanych. Sprawdź, co ma do zaproponowania.

Jeśli chcesz stać się właścicielem samochodu prosto z salonu, nie musisz obawiać się korzystania z zewnętrznego finansowania. Przemyślana decyzja i wybór oferty najlepiej wpisującej się w twoje oczekiwania sprawią, że kredyt wcale nie będzie nadmiernie obciążał domowego budżetu.

Wybierz bank kierowcy

Bank kierowcy to zwykle instytucja finansowa związana z danym producentem motoryzacyjnym. Jego oferta – w przeciwieństwie do „klasycznego” banku – koncentruje się na potrzebach osób zmotoryzowanych. Jest to widoczne nie tylko w odniesieniu do finansowania, ale również w kontekście innych produktów bankowych.

Za przykład może posłużyć Toyota Bank, w ofercie którego dostępne jest Moto Konto z opcją udziału w programie lojalnościowym. Dzięki aktywnemu korzystaniu z rachunku bankowego, można uzyskać nawet do 10% zwrotu za paliwo w ramach Tankuj Korzyści.

Kredyt samochodowy – sposób na finansowanie auta

Nie musisz obawiać się kredytu samochodowego. Chociaż wiąże się z dodatkowymi kosztami, nie jest powiedziane, że będzie stanowić nadmierne obciążenie domowego budżetu. Podstawą jest podjęcie przemyślanej decyzji w oparciu o analizę poszczególnych ofert kredytowych przygotowanych przez bank kierowcy.

Porównując dostępne kredyty samochodowe, weź pod uwagę m.in.:

  • wysokość minimalnego wymaganego wkładu własnego,
  • wysokość miesięcznych rat,
  • okres finansowania,
  • całkowity koszt kredytu,
  • dodatkowe udogodnienia,
  • czas oczekiwania na decyzję kredytową.

Jeśli zależy ci przede wszystkim na obniżeniu miesięcznej raty bez konieczności wydłużania okresu finansowania, możesz zdecydować się np. na Kredyt niższych rat Toyota Easy dostępny w Toyota Banku. Miesięczne zobowiązanie jest dużo niższe w porównaniu ze standardowym kredytem – jest ona wyliczana w oparciu o koszt pojazdu pomniejszony o wartość wpłaty własnej i ostatniej raty. Dodatkowym atutem jest promocyjne oprocentowanie 3,99% dla nowych klientów (RRSO 6,36%) oraz możliwość wymiany auta na nowe po 3-4 latach użytkowania, bez konieczności angażowania środków własnych.

Kredyt na samochód – dlaczego warto?

Jeżeli tylko masz szansę na uzyskanie kredytu samochodowego, warto rozważyć taką opcję finansowania fabrycznie nowego pojazdu. Powodów jest co najmniej kilka, m.in.:

  • brak konieczności angażowania gotówki – wystarczy zaledwie kilka tysięcy złotych potrzebnych na wpłatę wkładu własnego,
  • ograniczenie kosztów związanych z eksploatacją – użytkujesz auto fabrycznie nowe, które nie naraża cię na wydatki na naprawy niespodziewanych usterek.

Pamiętaj! Zanim zaciągniesz kredyt samochodowy, dokładnie oceń swoją sytuację materialną, a następnie porównaj dostępne oferty. Dzięki temu wybierzesz finansowanie z niską miesięczną ratą, które nie będzie ciążyło na twoim domowym budżecie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024