Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak korzystać z nowych bitomatów ATM Egera, które pojawiły się na katowickich ulicach?

Jak korzystac z nowych bitomatow ATM Egera ktore pojawily sie na katowickich ulicach

Jak korzystac z nowych bitomatow ATM Egera ktore pojawily sie na katowickich ulicach

Dzięki operatorowi ATM Egera na ulicach Katowic w 2022 roku pojawiło się około 45 bitomatów. W niniejszym artykule przedstawiamy, jakie są zalety korzystania z bitomatów oraz jak wymienić krytpowalutę na gotówkę za pomocą takich urządzeń.    

Zalety korzystania z bitomatów

Użytkownicy, którzy decydują się na wymianę kryptowaluty na gotówkę za pomocą bitomatów cenią sobie wygodę i szybkość. Dzięki bitomatom można wypłacić gotówkę w ciągu zaledwie około 15 minut. Wypłaty można dokonać o dowolnej porze dnia i nocy, ponieważ większość z katowickich bitomatów działa w trybie 24 godziny – 7 dni w tygodniu! Ciekawe aspektem jest również fakt, że transakcje do 4500 złotych (1000 Euro) są traktowane jako transakcje okazjonalne. W efekcie podczas wymiany kryptowaluty na gotówkę nie trzeba przechodzić pełnej weryfikacji KYC, która jest znana chociażby z giełd kryptowalut czy innych, podobnych platform inwestycyjnych. Jednocześnie tego typu urządzenia w pełni spełniają standardy prawne związane z ustawą AML. 

Dotychczas problemem wypłatę gotówki z bitomatów mogła być dostępność tych urządzeń, ponieważ były widywane jedynie w dużych miastach wojewódzkich. Tymczasem obecnie dzięki operatorowi ATM Egera bitomaty są dostępne w każdym powiecie, a w dużych ośrodkach miejskich takich jak Katowice zlokalizowano nawet kilkadziesiąt takich urządzeń

Jak wypłacić gotówkę z bitomatu?

Wypłata gotówki z bitomatu jest prostsza niż mogłaby się wydawać. W celu rozpoczęcia wymiany należy odwiedzić stronę internetową atm.egera.com po wejściu na stronę należy zaakceptować regulamin, politykę prywatności i wypełnić odpowiednie pola formularza. Między innymi należy podać numer telefonu, na który zostanie wysłany kod SkyCash upoważniający do wypłaty gotówki. W kolejnym kroku zostaje wygenerowany indywidualny numer portfela kryptowalutowego, na który należy przesłać kryptowalutowe środki. Z reguły już po 10 – 15 minutach od przesłania środków na podany wcześniej numer telefonu przychodzi kod SkyCash oraz numer PIN upoważniający do wypłaty. W kolejnym kroku wystarczy wejść na stronę https://atm.egera.com/katowice aby znaleźć bitomat obsługiwany przez ATM Egera w dogodnej dla nas lokalizacji. Po udaniu się do wybranego bitomatu wystarczy wybrać na ekranie bankomatu “SkyCash” i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po wpisaniu kodu oraz numeru PIN transakcja zostaje zakończona i można odebrać gotówkę. Dokładną instrukcję, która przedstawia jak „krok po kroku” przejść przez wypłatę można znaleźć na atm.egera.com.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024