Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak dobrać wycieraczki do swojego modelu samochodu?

Jak dobrac wycieraczki do swojego modelu samochodu

Jak dobrac wycieraczki do swojego modelu samochodu

Każdy kierowca powinien wiedzieć, jak dobrać wycieraczki samochodowe do swojego auta. Pewnego dnia każdy właściciel samochodu stanie przed tym wyzwaniem. Czy jest to trudne? Nie, jeśli odpowiednio podejdzie się do tego zagadnienia.

Kierowca powinien pamiętać o sprawnych wycieraczkach w samochodzie. Te elementy wyposażenia auta mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Jednak zużywają się w trakcie eksploatacji pojazdu. I wtedy trzeba je po prostu wymienić.

Dwa najważniejsze parametry przy zakupie wycieraczek do samochodu

Producent samochodu określa, jaką długość powinny mieć pióra wycieraczek samochodowych. Wszystko zależy od zastosowanych rozwiązań technicznych, dotyczących budowy mechanizmu oczyszczania przedniej szyby.

  • Najczęściej w samochodach spotykane jest rozwiązanie, w którym na przedniej szybie zastosowane są dwa pióra o różnej długości: dłuższe i krótsze. Może być też jedno, bardzo długie pióro, albo dwa o jednakowej długości.
  • Tylna wycieraczka ma zazwyczaj 1 bardzo krótkie pióro.

Producent samochodu określa także rodzaj mocowania, jakie zostało zastosowane, a jest ich na rynku kilkanaście.

Zakup wycieraczek w markecie

W marketach można znaleźć wycieraczki tanie. Jak je dobierać do auta? Z tyłu opakowania znajduje się lista samochodów, do których dany model wycieraczek pasuje. We wnętrzu pudełka wycieraczek znajduje się kilka adapterów. Trzeba zastosować odpowiedni do swojego auta.

Wycieraczki takie są jednak zazwyczaj kiepskiej jakości, a montaż adapterów jest problematyczny.

Zakup wycieraczek w sklepach motoryzacyjnych

Zalecamy zakup wycieraczek w sklepach motoryzacyjnych. W tych najlepszych, sprzedawcy korzystają z katalogów (zwykle TecDoc) doboru wycieraczek podając numer VIN pojazdu. Dzięki temu w stanie idealnie dobrać długość pióra i mocowania do konkretnego modelu auta.

To rozwiązanie bardzo dobre, ale zazwyczaj wybór producentów nie jest tak wielki i ceny nie są aż tak atrakcyjne jak w Internecie. Bądź tu mądry….

Zakup wycieraczek w sklepach internetowych

Wielu sprzedawców oferuje sprzedaż wycieraczek w Internecie. Tutaj wystarczy wyszukać je po marce i modelu samochodu. Problem polega na tym, że czasami sprzedawca nie dość dokładnie sprawdza, czy dany model wycieraczek pasuje do konkretnego auta. Jednak jest to problem marginalny.

Dobór wycieraczek samochodowych u producenta wycieraczek

Niektórzy producenci wycieraczek samochodowych na swoich stronach www posiadają wyszukiwarkę, która pomaga idealnie dobrać określony model wycieraczki do konkretnego auta.

Przykład: polska marka Oximo. Na stronie producenta wycieraczek znajduje się prosta w obsłudze wyszukiwarka. Wystarczy wpisać markę i model auta. Następnie kupujący może skorzystać z linku do wielu aukcji na Allegro, gdzie dany model wycieraczek jest oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie. To nie koniec wsparcia. Oximo przygotowało także filmy instruktażowe, które pokazują krok po kroku, jak montować same wycieraczki, a także adaptery. Dzięki temu montaż wycieraczek samochodowych nie będzie problemem nawet dla osoby, która robi to po raz pierwszy.

Podsumowując, zakup i wymiana wycieraczek w samochodzie nie jest żadnym problemem. Wystarczy tylko skorzystać z najdogodniejszego dla siebie rozwiązania.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024