Silesion.PL

serwis informacyjny

Ivan Djurdjević trenerem Śląska Wrocław

Ivan Djurdjevic trenerem Slaska Wroclaw

Ivan Djurdjevic trenerem Slaska Wroclaw

Nowym trenerem Śląska Wrocław został Ivan Djurdjević. Szkoleniowiec związał się z wrocławskim klubem kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Ivan Djurdjević karierę trenerską rozpoczynał w młodzieżowych drużynach Lecha Poznań. W 2015 roku został szkoleniowcem zespołu rezerw Kolejorza. Po trzech latach w drugim zespole, w maju 2018 roku mianowano go trenerem pierwszej drużyny Lecha, którą poprowadził w 22 spotkaniach. Następnym przystankiem na jego trenerskiej drodze był Głogów, gdzie od lipca 2019 roku pełnił rolę szkoleniowca Chrobrego. Pod jego wodzą głogowianie w minionym sezonie otarli się o awans do PKO BP Ekstraklasy. W decydującym meczu barażowym przegrali z Koroną Kielce dopiero po dogrywce.

Dziękuję zarządowi i dyrektorowi sportowemu za zaufanie. W rozmowach, które przeprowadziliśmy, znaleźliśmy wspólny język. Chcielibyśmy przezwyciężyć ten trudny dla klubu moment i obudzić śpiącego giganta. Mój zespół musi być agresywny, szybki, sprytny i zawsze walczyć o zwycięstwo – mówił trener Ivan Djurdjević po podpisaniu kontraktu ze Śląskiem.

Nowy trener WKS-u ma za sobą również bogata karierę piłkarską. Występował w lidze serbskiej, hiszpańskiej, portugalskiej, a ostatnie lata jako zawodnik spędził w Lechu Poznań, z którym w 2010 roku zdobył mistrzostwo Polski.

Z pewnością Ivan Djurdjević to trener z mocnym charakterem i dobrym warsztatem, który potrafi odpowiednio zorganizować drużynę – jej grę, pracę, całe funkcjonowanie. Ma za sobą bardzo udany sezon – prowadząc Chrobrego Głogów do ostatnich minut baraży walczył o awans do Ekstraklasy, choć na starcie rozgrywek ten klub nie był wskazywany jako faworyt. Nie byłoby to możliwe bez umiejętności zarządzania kryzysem i pokonywania trudności. Podczas pracy w Poznaniu wprowadził do seniorskiej piłki wielu młodych zawodników, umiejętnie rozwijając ich talenty, co później kontynuował również w Głogowie. Zespoły prowadzone przez Ivana Djurdjevicia są dobrze zorganizowane, pragmatyczne i groźne dla każdego przeciwnika. Jesteśmy przekonani, że taka też będzie drużyna Śląska pod jego wodzą – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Ivan Djurdjević trenerem Śląska Wrocław fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Obok trenera Djurdjevicia w sztabie szkoleniowym I drużyny pracę rozpoczną też nowi asystenci: Maciej Stachowiak, trener bramkarzy Mariusz Bołdyn oraz dobrze znany z prowadzenia zespołu rezerw WKS-u Marcin Dymkowski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author