Silesion.PL

serwis informacyjny

Inauguracja akcji Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska

Zaloga rajdowa Jaroslaw i Marcin Szeja 2022

Zaloga rajdowa Jaroslaw i Marcin Szeja 2022

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Korzystając z autorytetu i wizerunku czołowej śląskiej załogi rajdowej – Jarosław i Marcin Szeja – dzieci i młodzież będą uczyły się właściwych zachowań na drodze.

Umiejętne zachowanie się w ruchu drogowym to bardzo istotny temat z punktu widzenia bezpieczeństwa wszystkich jego uczestników – kierowców, rowerzystów czy pieszych. Ważne, żeby kształtowanie odpowiednich wzorców zaczynać już od najmłodszych lat, ponieważ jeżeli dzieci i młodzież otrzymają teraz skuteczne wskazówki, to z pewnością wpłynie to na ich późniejsze, właściwe zachowania na drodze – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Bardzo się cieszę, że znakomici sportowcy chcą tak chętnie dzielić się wiedzą z najmłodszymi. Własne doświadczenia zdobyte przez lata startów, o których mogą opowiedzieć, z pewnością zapadną w pamięci dzieci i młodzieży – dodaje prezydent.

Podczas Dnia Dziecka na Rynku w godzinach 11.00-15.00 utworzona zostanie specjalna strefa, w której prowadzone będą działania dydaktyczne dla młodzieży związane z bezpiecznym prowadzeniem samochodu oraz bezpiecznym poruszaniem się po drodze – z naciskiem na pieszego i rowerzystę. Będzie też okazja przyjrzeć się samochodowi rajdowemu z bliska i otrzymać odblaski, które skutecznie poprawiają widoczność na drodze pieszego czy rowerzysty. Impreza na Rynku inauguruje akcję Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska. Strefa bezpieczeństwa będzie pojawiać się w tym roku również przy okazji innych miejskich wydarzeń.

Rajdy samochodowe, to nie tylko spełnianie marzeń, czy sportowych aspiracji. To przede wszystkim możliwość nauki, stałego rozwoju oraz sprawdzanie granic możliwości sprzętu i załogi. Rywalizacja na najwyższym poziomie sprawia, że każdy rajd jest poligonem, na którym testujemy przygotowanie swojego samochodu i swoje umiejętności. Nie raz, nie dwa znajdujemy się w ekstremalnych sytuacjach, w których liczy się szybkość reakcji oraz wiedza o tym, jaką decyzję należy podjąć. Właśnie tą wiedzą oraz naszą życiową pasją chcemy podzielić się z najmłodszymi. Wierzymy, że podczas współzawodnictwa w rajdach można wyciągnąć wnioski, które sprawią, że staniemy się bardziej świadomi, a co za tym idzie – bezpieczniejsi w ruchu drogowym – mówi kierowca rajdowy Jarosław Szeja.

Inauguracja akcji Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska nastąpi podczas katowickiego finału obchodów Dnia Dziecka. W najbliższą niedzielę, tj. 5 czerwca, miasto Katowice z Radiem ZET organizują kolorową paradę Postaci Bajkowych. W godz. 11.00-15.00 na mieszkańców czekać będzie rodzinna strefa zabaw i animacji oraz gry i konkursy z nagrodami od partnerów projektu. Strefy zabaw dziecięcych będą dopasowane do wieku. Na strefę zabaw i animacji składać się będą: strefa Hulajnóg i zabaw na dwóch kółkach, warsztaty kulinarne dla najmłodszych, muzyczna strefa z karaoke, strefa „od kowboja przez rycerza do żołnierza”, strefa ,,mała księżniczka” oraz strefa konstrukcji i zabaw plastycznych. Na dzieci czekać będą też liczne nagrody oraz upominki.

O załodze:

Jarosław i Marcin Szeja to sportowcy stawiający przed sobą ambitne cele. W chwili, gdy wsiadają do samochodu rajdowego stają się jedną z najbardziej dopasowanych i zgranych polskich załóg. Czerpią ogromną satysfakcję z każdego wyzwania i zawsze starają się rozwijać swoje umiejętności.

SUKCESY I WYNIKI:

2020 – MISTRZOWIE POLSKI W KLASIE OPEN 4WD (Subaru Impreza STi)

2017 – 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Czech (Ford Fiesta R5)

2016 – Mistrzowie Grupy N / Rajdowe Mistrzostwa Czech (Subaru Impreza)

2016 – zwycięzcy Barum Czech Rally Zlin w Klasyfikacji Grupy N

2015 – II Wicemistrzowie Grupy N / Rajdowe Mistrzostwa Czech (Subaru Impreza)

2014 – II Wicemistrzowie Grupy 2WD / Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (Ford Fiesta R2)

2014 – Mistrzowie Pucharu Fiesty / Klasy 6F / Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (Ford Fiesta R2)

2013 – zdobywcy Pucharu w Klasyfikacji Generalnej / Rajdowy Puchar Polski (Citroen C2 R2 Max)

2012 – zwycięzcy Klasy 5 / Rajdowy Puchar Polski (Opel Astra GSi)

2010 – Wicemistrzowie Pucharu Clio Cup / Rajdowe Mistrzostwa Polski (Renault Clio Sport)

2009 – zdobywcy Pucharu w Klasyfikacji Generalnej / Rajdowy Puchar Polski (Honda Civic Type-R)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023