Silesion.PL

serwis informacyjny

IMMAF sygnatariuszem Kodeksu WADA

Martin Lewandowski prezes MMA Polska i Witold Banka prezes Swiatowej Agencji Antydopingowej

Martin Lewandowski prezes MMA Polska i Witold Banka prezes Swiatowej Agencji Antydopingowej

Organizacja International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF), do której należy Stowarzyszenie MMA Polska, stała się oficjalnie sygnatariuszem Kodeksu WADA (Światowej Agencji Antydopingowej).

Kodeks jest dokumentem harmonizującym przepisy w dziedzinie antydopingu w sporcie dla wszystkich dyscyplin sportu i wszystkich państw.

“Mam to! Po wielu latach MMA zostało w pełni uznane jako pełnoprawną dyscyplinę sportową przez jedną z trzech najważniejszych międzynarodowych instytucji na świecie. Jest to milowy krok dla całej dyscypliny na każdym kontynencie. Cieszę się bardzo, że Stowarzyszenie MMA Polska jest częścią właśnie IMMAF” – mówi Martin Lewandowski, prezes Stowarzyszenia.  

Światowa Agencja Antydopingowa jest niezależną międzynarodową organizacją odpowiedzialną za wspieranie, koordynowanie i nadzorowanie walki z dopingiem w sporcie we wszystkich jego przejawach. Uzyskanie statusu sygnatariusza Kodeksu WADA jest kolejnym ważnym krokiem na drodze wejścia amatorskiego MMA do rodziny sportów olimpijskich.

International Mixed Martial Arts Federation jest międzynarodową organizacją powstałą w roku 2012. Zajmuje się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. Jednym z głównych celów IMMAF jest wprowadzenie tej dyscypliny sportu na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad sto organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Martin Lewandowski, prezes MMA Polska i Witold Bańka, prezes Światowej Agencji Antydopingowej
Martin Lewandowski, prezes MMA Polska i Witold Bańka, prezes Światowej Agencji Antydopingowej

Na zdjęciu Martin Lewandowski, prezes MMA Polska i Witold Bańka, prezes Światowej Agencji Antydopingowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024