Silesion.PL

serwis informacyjny

Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu budowlanego? Czy jest to opłacalne rozwiązanie?

Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu budowlanego Czy jest to opłacalne rozwiązanie

Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu budowlanego?

Najem sprzętu budowlanego to skuteczne rozwiązanie, by szybko zyskać dostęp do drogich, nieraz wartych ponad milion złotych, maszyn, z których będziesz mógł szybko skorzystać na budowie. Co warto wiedzieć o tej usłudze? Co charakteryzuje najlepsze firmy działające w tym segmencie rynku? 

Cennik w wypożyczalni sprzętu budowlanego – co na niego wpływa?

Przede wszystkim park maszynowy, jakim dysponuje firma wynajmująca. Jeśli masz do czynienia z profesjonalistami, którzy dbają o to, by urządzenia dostępne w ich ofercie były najwyższej jakości, to w oczywisty sposób determinuje to kwotę, jaką będzie trzeba zapłacić.

Kolejną składową, którą warto wziąć pod uwagę, jest popularność wybranych urządzeń. Gdy chcesz wypożyczyć np. uniwersalny, a jednocześnie uchodzący za sprawdzony i nowoczesny, podnośnik przegubowy elektryczny Genie Z45/25J, który może wynieść aż 227 kg na niemal 16 metrów, to cena z pewnością będzie wyższa, niż za model o gorszych parametrach technicznych. Zarówno wspomnianą przed chwilą maszynę, jak i Genie Z30, która świetnie odnajdzie się w nieco prostszych zadaniach, znajdziesz w ofercie wypożyczalni Drial.pl.

Na kwotę, jaką zapłacisz za wynajem maszyn budowlanych wpływa też długość wynajmu oraz dostępność wybranych maszyn. Czasem może zdarzyć się, że interesujący Cię podnośnik przegubowy lub wozidło budowlane trzeba będzie ściągać z innego punktu. 

Właśnie wtedy docenisz te wypożyczalnie, które mogą pochwalić się wieloma przedstawicielstwami ulokowanymi w różnych częściach kraju. Załóżmy, że chcesz skorzystać z oferty Drial, wynajmując osuszacz przemysłowy na terenie Wrocławia. Okazuje się jednak, że tamtejszy punkt już wypożyczył wszystkie takie urządzenia. Co wtedy? Firma nie odeśle Cię z kwitkiem, a ściągnie dla Ciebie taki osuszacz (np. Master DH92) z innej siedziby – np. z Poznania lub Krakowa. 

Komu opłaci się wynajem maszyn budowlanych?

To rozwiązanie, które docenią zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które wygrały duży przetarg i chcą szybko skompletować park maszynowy, by oddać inwestycję w założonym terminie. Kluczem do sukcesu jest szeroka oferta oraz elastyczne podejście do klienta.

Nawet zwykły podnośnik masztowy, do prac w wąskich korytarzach, jak Genie GR20 kosztuje niemal sto tysięcy złotych. Dla wielu przedsiębiorstw to cena zaporowa. Ważną rolę odgrywa też profil działalności firmy – jeśli remonty i prace budowlane nie są przeważającym rodzajem Twojej działalności, to taki zakup mógłby się nigdy nie zwrócić! Wypożyczenie takiej maszyny to idealne rozwiązanie – możesz zrealizować zlecenie, a jednocześnie finanse firmy pozostają stabilne. 

Z usług wypożyczalni skorzystają też osoby prywatne – docenią je np. ci, którzy muszą szybko odpompować wodę z piwnicy, po przejściu wielkiej ulewy, a także majsterkowicze, którzy wzięli się za samodzielne ocieplanie domu lub uszczelnianie dachu. 

O czym pamiętać przed podpisaniem umowy?

Cena najmu ma znaczenie, jednak warto spojrzeć też na kilka innych, równie ważnych kwestii. Dobrze byłoby sprawdzić, kto odpowiada za transport urządzenia. Przecież nadanie i odpowiednie zabezpieczenie spedycji minikoparki to ogromne wyzwanie logistyczne! 

Właśnie dlatego rzetelne, godne zaufania firmy, jak Drial, nie tylko dostarczą dla Ciebie maszynę pod wskazany adres, ale również ją odbiorą. Sprawdź też, jakie urządzenie zastępcze otrzymasz, gdyby doszło do awarii. Idealnie byłoby, gdyby miało ono takie same lub zbliżone parametry techniczne. Wtedy możesz być w pełni spokojny o to, że wykonasz zadanie w założonym terminie.

Jesteśmy na  Google News. Dołącz do nas i śledź  Silesion.pl  codziennie. Obserwuj Silesion.pl!


Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2025