Silesion.PL

serwis informacyjny

Ian Soler piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin

Nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin został Ian Pino Soler. Hiszpański defensor związał się z Zagłębiem Lubin dwuletnim kontraktem.

Ian Soler przyszedł na świat 23 stycznia 1996 roku w hiszpańskim mieście Prats de Lluçanès. Przez pierwsze lata swojej kariery zawodnik reprezentował barwy młodzieżowych drużyn Espanyolu Barcelona, Almerii oraz angielskiego Fulham. Latem 2016 roku rosły obrońca odszedł z rezerw „The Whites” i powrócił do ojczyzny, aby zasilić szeregi klubu FC Jumilla. Po niespełna sześciu miesiącach Soler przeniósł się do Atlético Malagueño – drugiej drużyny Málagi CF. W jej barwach uzbierał 23 występy, po czym zdecydował się na ponowny wyjazd za granicę. We wrześniu 2019 roku usługami piłkarza zainteresowali się działacze klubu występującego w słowackiej Fortuna Lidze, Zemplin Michalovce. Hiszpan niemal od razu wywalczył miejsce w podstawowym składzie, a w poprzednim sezonie zanotował łącznie 30 rozegranych spotkań, które okrasił jednym golem oraz asystą.

Umowa pierwszego Hiszpana w historii Zagłębia Lubin będzie obowiązywała do zakończenia sezonu 2022/2023.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).