Silesion.PL

serwis informacyjny

Ian Soler piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin

Ian Soler pilkarzem KGHM Zaglebia Lubin

Ian Soler pilkarzem KGHM Zaglebia Lubin

Nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin został Ian Pino Soler. Hiszpański defensor związał się z Zagłębiem Lubin dwuletnim kontraktem.

Ian Soler przyszedł na świat 23 stycznia 1996 roku w hiszpańskim mieście Prats de Lluçanès. Przez pierwsze lata swojej kariery zawodnik reprezentował barwy młodzieżowych drużyn Espanyolu Barcelona, Almerii oraz angielskiego Fulham. Latem 2016 roku rosły obrońca odszedł z rezerw „The Whites” i powrócił do ojczyzny, aby zasilić szeregi klubu FC Jumilla. Po niespełna sześciu miesiącach Soler przeniósł się do Atlético Malagueño – drugiej drużyny Málagi CF. W jej barwach uzbierał 23 występy, po czym zdecydował się na ponowny wyjazd za granicę. We wrześniu 2019 roku usługami piłkarza zainteresowali się działacze klubu występującego w słowackiej Fortuna Lidze, Zemplin Michalovce. Hiszpan niemal od razu wywalczył miejsce w podstawowym składzie, a w poprzednim sezonie zanotował łącznie 30 rozegranych spotkań, które okrasił jednym golem oraz asystą.

Umowa pierwszego Hiszpana w historii Zagłębia Lubin będzie obowiązywała do zakończenia sezonu 2022/2023.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024