Silesion.PL

serwis informacyjny

I Ty możesz zostać mistrzem WBC. Rusza turniej dla amatorów pięściarstwa WBC Green Belt Challenge

WBC Green Belt Challenge

Federacja WBC w Polsce! Pięściarze amatorscy mogą zawalczyć o prestiżowy pas. Ambasadorami wydarzenia zostali Fiodor Czerkaszyn oraz Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Wygraj 10 września eliminacje w Warszawie i walcz o amatorski pas WBC 5 października podczas gali Polonika Boxing Night w Lublinie. Zapisz się już teraz!

Specjalny turniej o dużym prestiżu

Już 10 września w Kulturze Wysokiej w Warszawie odbędą się specjalne eliminacje pod nazwą „WBC Green Belt Challenge”, organizowane przez Fundację Rzeczypospolitej Polonika oraz Fundację Polska360. Pięściarze amatorscy mogą zapisać się do turnieju i spełnić swoje marzenia. Zawody odbędą się w dwóch kategoriach wagowych: do 75 kg oraz do 80 kg. Finałową drogą dla zwycięzców będzie występ na prestiżowej gali Polonika Boxing Night, która odbędzie się 5 października, i zawalczenie o tytuł WBC Amateur. Federacja bokserska, której przewodniczy Mauricio Sulaiman, to jedna z czterech najbardziej prestiżowych na świecie. Ambasadorami gali oraz całego turnieju zostali znani pięściarze: były mistrz świata Krzysztof „Diablo” Włodarczyk oraz niezwykle utalentowany Fiodor Czerkaszyn.

Weź udział 10 września w eliminacjach w Warszawie, by 5 października w Lublinie zawalczyć na profesjonalnej gali boksu, podczas której możesz zdobyć tytuł WBC Amateur – zaprasza pochodzący z Charkowa Fiodor Czerkaszyn, który od 2017 r. przebywa w Polsce, a od trzech lat posiada również polskie obywatelstwo. To jeden z najbardziej perspektywicznych pięściarzy zawodowych nad Wisłą.

Śladami „Diablo”

Turniej składa się z trzech etapów: eliminacji (10 września w Warszawie), półfinałów i finałów (4-5 października w Lublinie). Etap finałowy (walki finałowe oraz o trzecie miejsce) zostanie zorganizowany podczas gali boksu zawodowego “Polonika Boxing Night“. Do turnieju zapraszamy zawodników, którzy ukończyli 19 lat. Zwycięzcy turnieju otrzymają pasy mistrzowskie WBC Amateur oraz gratyfikację finansową w wysokości 1500 złotych. Pięściarze, który zajmą w turnieju drugie miejsce, mogą liczyć na gratyfikację w wysokości 500 złotych oraz medale pamiątkowe WBC. Zarówno zawodnicy, jak również ich sztaby szkoleniowe będą mieć zapewniony zwrot kosztów podróży, wyżywienie oraz zakwaterowanie.

Zapraszam wszystkich chętnych pięściarzy amatorskich polskiego pochodzenia, by zawalczyli o zielono-złoty pas tej prestiżowej federacji. Warto spróbować, warto dążyć za marzeniami. Wszystkiego dobrego! – zachęca Krzysztof “Diablo” Włodarczyk, ambasador projektu, były dwukrotny mistrz świata w boksie zawodowym, który tytuł WBC dzierżył w latach 2010-2014. To kolejna osoba ze środowiska bokserskiego, zachęcająca do wzięcia udziału w wydarzeniu “WBC Green Belt Challenge” 10 września w Kulturze Wysokiej w Warszawie. Mile widziani są również miłośnicy boksu, zapraszamy do kibicowania pięściarzom na miejscu.

Zachęcamy kluby bokserskie do zapisywania swoich podopiecznych do udziału w turnieju “WBC Green Belt Challenge”. Dodatkowo młodzież w wieku 8-14 lat podczas wydarzenia w Warszawie może wziąć udział w sesjach sparingowych.

Prosimy zapoznać się z dogłębnym regulaminem, w którym znajdują się m.in. zasady rejestracji i całego turnieju, harmonogram oraz wszystkie wytyczne.

WBC Green Belt Challenge Warszawa

Szczegółowe informacje:

Patroni turnieju:

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Federacja World Boxing Council
  • Polski Związek Bokserski

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *