Hotel Borowinowy Zdrój wysoko zawiesza poprzeczkę. Jaki ma pomysł na wymagającą branżę?
W sercu Puszczy Knyszyńskiej, w Uzdrowisku Supraśl, istnieje obiekt, który przyciąga malowniczym położeniem, z dala od miejskiego zgiełku. Hotel Borowinowy Zdrój Wellness Spa & Conference to miejsce zapewniające relaks, świetną podlaską kuchnię i zabiegi pozwalające zregenerować ciało. Urządzony gustownie i ze smakiem jest oazą spokoju i wytchnienia, miejscem na rodzinny wypoczynek czy spotkania biznesowe. Punkt wart uwagi na podlaskiej mapie turystycznej.
Borowinowy Zdrój jest 3-gwiazdkowym obiektem, istniejącym od 2011 roku. To hotel, spa, miejsce na zorganizowanie bankietu czy konferencji, wyróżniająca się oferta gastronomiczna. Jest obiektem kompleksowym, z wypożyczalnią rowerów, kijków nordic walking, kajaków, możliwością zorganizowania nauki jazdy konnej. Wszystkie wymienione usługi były w pełni dostępne już od początku działalności.
– Uznaliśmy, że w Supraślu potrzebne jest tego typu miejsce – mówi Łukasz Roszkowski z Borowinowego Zdroju. – Dużym zainteresowaniem wśród naszych gości cieszy się strefa Wellnes & Spa. Wielu Podlasian przyjeżdża do nas, aby poddać się zabiegom spa z wykorzystaniem borowiny, w ten sposób zrelaksować się, odpocząć, nabrać sił i energii, skorzystać można z szeregu masaży, rytuałów czy zabiegów. Mamy też jacuzzi, saunę suchą, łaźnię parową oraz grotę solną.
Choć w województwie podlaskim konkurencja na rynku hotelowym jest stosunkowo duża, przedstawiciele supraskiego hotelu przekonują, że ich celem nie jest konkurowanie z sieciówkami, zapewnienie gościom kameralnej i rodzinnej atmosfery.
– Jesteśmy w stanie przygotować dla naszych gości indywidualną propozycję, dostosowaną do ich potrzeb i wymagań. Jeżeli chodzi o grupy zorganizowane, to także każde zapytanie traktujemy indywidualnie i ofertę dobieramy odpowiadając na potrzeby klientów. Dzięki salom konferencyjnym, jak i obiektom na zewnątrz, takim jak karczma, możemy zorganizować spotkania biznesowe, konferencje czy imprezy integracyjne – wyjaśnia Łukasz Roszkowski.
Obiekt pozwolił się poznać jako proponujący smaczną kuchnię polską z regionalnymi specjałami.
– Staramy się, aby w naszej kuchni każdy z naszych gości znalazł coś dla siebie. Skupiamy się głównie na regionalnych przysmakach, takich jak babka ziemniaczana, kiszka ziemniaczana, pierogi czy też kartacze – wymienia Roszkowski.
Sam Supraśl zapewnia kameralną atmosferę. Miejscowość, choć mająca status uzdrowiska, jest swoistym rodzynkiem, odkrywanym i chętnie odwiedzanym, ale nie uświadczymy tu ogromnego napływu mas turystów. To dziś niebagatelny atut.
– Supraśl turystów zachęca przede wszystkim przyrodą i specyficznym mikroklimatem. Cieszy się on coraz większym uznaniem nie tylko wśród mieszkańców Podlasia, ale także centralnej Polski. Generalnie w ostatnim czasie można zauważyć, że w nasze rejony przyjeżdża coraz więcej osób ze Śląska. Mimo to wciąż mowa o miejscu spokojnym – podkreślają przedstawiciele Borowinowego Zdroju. – Sam hotel znajduje się w zacisznej okolicy. Nieopodal płynie rzeka Supraśl, a wokół roztacza się Puszcza Knyszyńska, gdzie można uprawiać aktywnie turystykę pieszą, rowerową, a w miesiącach zimowych także wykorzystać narty biegowe. Dodatkowo, niedaleko znajduje się monastyr, muzeum druku i papiernictwa, które także warto odwiedzić.
Właściciele Hotelu Borowinowy Zdrój Wellness Spa & Conference są dobrych myśli, jeśli chodzi o dalszy rozwój. Zauważają, że powoli “wraca czas” sprzed pandemii. Na pewno funkcjonowania nie ułatwia wojna na Ukrainie czy sytuacja na granicy z Białorusią, jednak jak słyszymy, sytuacja w branży stabilizuje się. Taka ocena wynika ze wzrastającego poziomu rezerwacji pokoi przez gości indywidualnych oraz zapytań od firm organizujących konferencje czy imprezy integracyjne
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).