Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokejowa reprezentacja Polski chce wygrać kolejny turniej

Hokejowa reprezentacja Polski chce wygrac kolejny turniej

Hokejowa reprezentacja Polski chce wygrac kolejny turniej

W tym roku reprezentacja Polski wygrała już dwa turnieje. W walce o kolejny puchar w dniach 16-18 grudnia w Bytomiu zmierzy się w EIHC Christmas Cup z Francją, Węgrami i Ukrainą. Bilety są wciąż do kupienia.

W kwietniu na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie Polacy triumfowali w turnieju o Puchar Trójmorza, wygrywając kolejno z Estonią, Litwą i Łotwą. W trzech meczach strzelili 18 goli. Drużyna przygotowywała się wtedy do Turnieju Kwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, który odbył się w Bratysławie.

Pod koniec sierpnia nasza reprezentacja zaprezentowała się dobrze w kwalifikacjach na Słowacji. W pierwszym meczu drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera nieoczekiwanie pokonała wyżej notowaną Białoruś 1:0. Później były porażki ze Słowacją 1:5 i Austrią 1:4, ale zespół pokazał, że ma przed sobą przyszłość.

W listopadzie Kadra Narodowa Seniorów zmierzyła się z Estonią, Litwą i Łotwą w Tallinie w Turnieju Baltic Challenge Cup. Nasza drużyna wygrała wszystkie trzy spotkania, zdobywając aż 27 bramek.

W walce o kolejny Puchar w turnieju EIHC Christmas Cup reprezentacja zmierzy się z Francją, Węgrami i Ukrainą. Dla Biało-Czerwonych to będzie kolejny etap przygotowań do Mistrzostwa Świata Dywizji IB, które odbędą się w katowickim Spodku w dniach 25 kwietnia – 1 maja 2022 roku.

Bilety na turniej EIHC Christmas Cup są wciąż do kupienia online pod linkiem Ebilet.pl oraz w biurze KH Polonia Bytom (od poniedziałku do piątku w godz. 10-14). Mecze będą także transmitowane w TVP Sport.

Terminarz EIHC Christmas Cup

Czwartek, 16 grudnia

  • Węgry – Ukraina, godz. 15:30
  • Polska – Francja, godz. 19:00

Piątek, 17 grudnia

  • Francja – Ukraina, godz. 15:30
  • Polska – Węgry, godz. 19:00

Sobota, 18 grudnia

  • Węgry – Francja, godz. 14:00
  • Polska – Ukraina, godz. 17:30

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author