Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokeiści GKS Tychy wyjadą na lód w asyście psów i kotów!

Hokeisci GKS Tychy wyjada na lod w asyscie psow i kotow

Hokeisci GKS Tychy wyjada na lod w asyscie psow i kotow

To będzie pierwsza taka akcja w Polsce. W trakcie środowego spotkania PHL hokeiści GKS Tychy na lód wyjadą w towarzystwie kotów i psów ze Schroniska Miejskiego! Będzie to finał akcji „Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”.


– Takiego wydarzenia w polskim sporcie jeszcze nie było. Hokeiści GKS Tychy wyjadą w asyście psów i kotów ze Schroniska Miejskiego w Tychach. Mam nadzieję, że będzie to sygnał do adopcji zwierząt. Dodatkowo każdy kibic, które przyniesie na mecz specjalistyczną karmę, zobaczy spotkanie w promocyjnej cenie 5 zł – mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.


Ponadto przed meczem kibice otrzymają ulotki w których zostały opisane historie zwierząt. Na plakatach pojawili się hokeiści, piłkarze i koszykarze GKS Tychy. Głównymi bohaterami byli jednak podopieczni schroniska.

 Ulotki mają prowokować, czasem wywoływać uśmiech, ale przede wszystkim przykuwać uwagę. Chcieliśmy, żeby historie były nieszablonowe i zainteresowały naszych kibiców.  Znajdują się w nich porównania zwierząt do charakteru, a nawet wyglądu zawodników. Na jednym z czterech plakatów widzimy m.in. kapitana hokejowej drużyny GKS Tychy – pseudonim „Kotek”, który pojawił się w towarzystwie dwóch kotów – dodaje Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy GKS Tychy.

W towarzystwie dobrze zbudowanego buldoga pojawił się Jakub Witecki. Hokeista GKS Tychy jest miłośnikiem crossfitu, dlatego zdjęcie zostało wykonane na sali do ćwiczeń.

– Wiedziałem, że pies będzie duży i silny. Faktycznie się taki okazał, ale po początkowym docieraniu się współpracowało się nam znakomicie. Mój opis zawarty na ulotce spowodował, że od dwóch dni nie mam życia w szatni – zaznacza z uśmiechem, Jakub Witecki.

GKS rozpoczął współpracę z miejskim schroniskiem cztery lata wcześniej, w ramach akcji „Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”. Jej pierwszym etapem były plakaty promujące adopcję, potem do sprzedaży trafił kalendarz z zawodnikami i podopiecznymi placówki. Dochód trafił do schroniska, a wszystkie sfotografowane zwierzęta znalazły nowe domy. W ostatnich tygodniach również nie zabrakło działań zachęcających ludzi do adopcji.


– Zawodnicy GKS Tychy zostali wolontariuszami i spisali się naprawdę znakomicie. Po tej wizycie otrzymaliśmy już kilka pytań odnośnie psów i kotów, którymi zajmowali się sportowcy. Promowanie zwierząt jest bardzo ważne w każdym okresie i nie tylko przy okazji świąt. Mamy nadzieję, że jak najwięcej zwierząt zostanie zauważonych i być może dzięki tej akcji rok rozpoczną w nowych domach – puentuje Katarzyna Jasińska z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023