Silesion.PL

serwis informacyjny

GTA 6: pierwszy trailer Grand Theft Auto VI, data premiery i oczekiwania

GTA VI fot. Youtube/ Rockstar Games

Po latach oczekiwania fani gier wideo doczekali się premiery pierwszego zwiastuna najnowszej odsłony kultowej serii gier Grand Theft Auto. Studio Rockstar Games, odpowiedzialne za tytuł, wreszcie podzieliło się pierwszymi informacjami na temat gry, co wywołało niemałe poruszenie w świecie gamingu.

Vice City powraca w GTA 6

Jednym z najważniejszych elementów zwiastuna jest powrót do Vice City. Miasto to pojawiało się już w GTA Vice City z 2002 roku i było inspirowane Miami lat 80. XX wieku. W zwiastunie GTA VI widzimy, że miasto nadal utrzymane jest w tym klimacie, choć oczywiście zostało odświeżone pod względem graficznym.

Trailer, zatytułowany “Trailer 1”, jest zapowiedzią czegoś znacznie większego – gry, której premiera zdarza się raz na długie dekady. Mimo że treść zwiastuna pozostaje owiana tajemnicą, coraz więcej informacji przecieka na temat tego, czego gracze mogą się spodziewać w najnowszej odsłonie. Świat gry zdradza tajemnice Vice City, sugerując, że będzie ona centralnym punktem wydarzeń. Spekulacje oparte na przeciekach dotyczą również dwójki głównych bohaterów – kobiety i mężczyzny, którzy będą prowadzić graczów przez historię zbrodni.

Dwójka bohaterów w GTA VI

W GTA VI wcielimy się w dwójkę bohaterów: kobietę o imieniu Lucia oraz mężczyznę o imieniu Jason. Lucia to bystra i bezwzględna kryminalistka, która dopiero co wyszła z więzienia. Jason to z kolei były żołnierz, który po powrocie z wojny próbuje odnaleźć się w cywilnym życiu.

Pierwszy zwiastun skupia się na prezentacji kobiecej postaci o imieniu Lucia, co stanowi potwierdzenie informacji o konkretnych bohaterach. Wygląda na to, że gra rozpocznie się od momentu, gdy Lucia opuszcza więzienie w Vice City, gotowa na kontynuowanie swojego życia przestępczego. Po pewnym czasie spotka ona Jasona, drugiego głównego bohatera, co otwiera drzwi do intrygującej historii.

Zwiastun obfituje w detale wizualne, szczególnie podkreślając realistyczność miasta Vice City oraz jego okolic. Zauważalna jest dbałość o szczegóły, co uwidacznia się w różnorodności miejsc dostępnych dla graczy oraz pełnym życia otoczeniu. Również obszary podmiejskie, z różnorodnością zwierząt, stanowią ważny element gry. Zwiastun uwypukla także klubowe życie i aspekty rabunkowe, centralne dla postaci Jasona i Lucii, wzorowanych na kultowych amerykańskich przestępcach – Bonnie i Clyde.

Media społecznościowe w GTA 6

GTA VI postawi duży nacisk na media społecznościowe. W zwiastunie widzimy, że bohaterowie często korzystają z telefonów komórkowych, by komunikować się ze sobą i z innymi. Możemy się zatem spodziewać, że w grze będzie istotną rolę odgrywać tematyka cyberprzestrzeni.

Portale społecznościowe stanowią istotną część życia bohaterów, zapowiadając, że gra w swoisty sposób będzie parodiować ich rolę w rzeczywistości.

Data premiery GTA VI

GTA VI oficjalnie planowane jest na 2025 rok. Nie podano jednak konkretnej daty premiery. Jeśli gra ma zostać wydana w roku fiskalnym 2025, to jej premiera nastąpi najpóźniej do końca marca.

Premiera GTA 6 jest oficjalnie zaplanowana na rok 2025 i będzie dostępna na PlayStation 5 oraz Xbox Series. Tytuł standardowo pomija PC, z premierą na tę platformę zaplanowaną na późniejszy termin.

Znając potencjał serii GTA, fani gier wideo już teraz oczekują wielkich rzeczy. Po sukcesie Grand Theft Auto V, którego sprzedaż sięga 190 milionów egzemplarzy, kolejna odsłona ma ogromne wyzwanie. Mimo wszystko, ogromne zainteresowanie i oczekiwania fanów wskazują na to, że GTA 6 ma szansę pobić sprzedażowe rekordy swojego poprzednika i stać się jednym z najbardziej dochodowych tytułów w historii branży rozrywkowej. Premiera gry niezwykle wyczekiwana, gdyż przyniesie ze sobą nie tylko wyjątkową przygodę dla fanów, ale także potencjalnie rewolucyjne rozwiązania w świecie gier wideo.

Oto kilka konkretnych oczekiwań, jakie fani mają wobec GTA VI:

  • Rozbudowana fabuła z interesującymi bohaterami
  • Bogaty świat gry z dużą ilością do odkrycia
  • Innowacyjne mechaniki rozgrywki
  • Tryb multiplayer, który będzie równie popularny jak GTA Online

Czy GTA VI spełni te oczekiwania? Przekonamy się w 2025 roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024