Silesion.PL

serwis informacyjny

Grupa Waryński inwestuje w nowych regionach

Warynski SA

Warynski SA

Waryński S.A. Grupa Holdingowa poszerza portfolio realizowanych inwestycji. Spółka zainwestowała w tereny w gminie Jabłonna pod Warszawą oraz w Katowicach. Nowe inwestycje pokazują skalę ekspansji i rozrostu Grupy. Spółka dotychczas skupiała się głównie na nowych przedsięwzięciach w Warszawie i w Gdańsku.

Grupa Waryński nieprzerwanie wyszukuje atrakcyjne grunty pod zabudowę mieszkalną. Zainteresowaniem cieszą się duże miasta oraz mniejsze miejscowości w pobliżu znaczących aglomeracji. W związku z tym firma zainwestowała m.in. w działkę położną w gminie Jabłonna. Powierzchnia zakupionego gruntu wynosi 12.183 m2. Inwestycja jest aktualnie na etapie tworzenia projektu koncepcyjnego.

– Już jakiś czas temu zauważyliśmy, że mniejsze miejscowości ulokowane w pobliżu dużych miast cieszą się zainteresowaniem potencjalnych nabywców. Na podstawie wielu różnych analiz wiemy, że ludzie coraz chętniej kupują mieszkania pod Warszawą. Okres pandemii potwierdził, że mieszkanie w spokojniejszym i bardziej zielonym otoczeniu pozwoliło lepiej funkcjonować w czasie lockdownu. Ponadto czynnikiem determinującym o atrakcyjności takich inwestycji jest m.in. odpowiednie połączenie komunikacyjne, czyli łatwość dojazdu do pobliskiej aglomeracji. To wszystko pokazuje nam, że tereny podmiejskie cieszą się zainteresowaniem – szczególnie nabywców chcących łączyć bliskość wielkomiejskiego świata z ciszą i spokojem małych miejscowości – mówi Beata Cywińska, Wiceprezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

Beata Cywińska, Wiceprezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.
Beata Cywińska, Wiceprezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

Grupa Waryński kilka miesięcy temu zainwestowała również w grunty w Katowicach. Działka o powierzchni 7.121 m2 zlokalizowana jest w zespole dzielnic zachodnich przy ul. Ligockiej. Firma dostrzegła w tej miejscowości potencjał inwestycyjny – Katowice to jeden z większych ośrodków gospodarczych w Polsce liczący ok. 300 tys. ludności. Wpływ na to ma przemysł oraz – w poprzednich latach – stabilna sytuacja na rynku pracy. Ponadto wg rankingu Forbesa miasto to zostało określone jako najbardziej przyjazne do życia1.

Dostrzegamy w tym mieście duży potencjał inwestycyjny. Przemysł, lokowanie siedzib wielu znaczących firm, rozwój przedsiębiorstw z branży IT – to pokazuje nam, że śląska stolica rozwija się w szybkim tempie. Warto także zwrócić uwagę na liczbę inwestycji biurowych w aglomeracji śląskiej. Mając te wszystkie dane, uznaliśmy, że Katowice stanowią także atrakcyjny rynek w zakresie inwestycji mieszkaniowych. W związku z tym zakupiliśmy grunty, a po stworzeniu koncepcji i zakończeniu etapu projektowego, rozpoczniemy prace budowlane – komentuje mówi Beata Cywińska.

Ponadto Grupa Waryński zrealizowała – wraz z partnerami – zlokalizowane w Warszawie wieloetapowe inwestycje mieszkaniowe Miasto Wola i Stacja Kazimierz. Firma zakończyła również sprzedaż mieszkań w pierwszym, samodzielnym projekcie mieszkaniowym ATOL, usytuowanym w Gdańsku. Waryński S.A. Grupa Holdingowa działa także na rynku nieruchomości komercyjnych. Do spółki należą, wybudowane w ostatnich latach, dwa biurowce zlokalizowane na warszawskiej Woli – EQlibrium i EQ2.

1*Miast Przyjaznych Ludziom jest coraz więcej

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024