Silesion.PL

serwis informacyjny

Grupa NENT (ViaPlay) z wyłącznymi prawami do transmisji Bundesligi w Polsce

  • Czteroletnia umowa z Bundesliga International na jedną z najbardziej atrakcyjnych imprez sportowych w Polsce do sezonu 2024-25
  • Grupa NENT uruchomi Viaplay w Polsce w sierpniu 2021 roku
  • Grupa NENT co roku pokazuje ponad 50 000 godzin najlepszych wydarzeń sportowych na żywo na świecie

Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca w Skandynawii firma zajmująca się transmisją strumieniową, zapewniła sobie wyłączne prawa do pokazywania niemieckiej Bundesligi i Bundesligi 2 w Polsce po podpisaniu czteroletniej umowy z Bundesliga International, która obowiązuje do sezonu 2024-25, spółka zależna DFL Deutsche Fußball Liga. Usługa przesyłania strumieniowego Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce w sierpniu 2021 r. W ramach wizji Grupy NENT, aby zostać europejskim mistrzem transmisji strumieniowej i włączy Bundesligę do szerokiej oferty konsumenckiej. Bundesliga to jedno z najbardziej atrakcyjnych praw sportowych w Polsce, w którym gwiazda FC Bayern Monachium Robert Lewandowski jest jedną z najwybitniejszych sportowców w kraju.

Według danych Bundesligi, polscy kibice mają bardzo duże sympatie do Bundesligi, której kibice mają 4,6 miliona kibiców. Popularność ligi w Polsce gwałtownie wzrosła od czasu przeprowadzki Roberta Lewandowskiego do Borussii Dortmund w 2010 roku, a następnie do Bayernu Monachium w 2014 roku, gdzie stał się jednym z najbardziej płodnych napastników na świecie.

Z ponad 200 golami w Bundeslidze Lewandowski był pięciokrotnie królem strzelców Bundesligi, co czyni go najlepszym strzelcem bramek za granicą i czterokrotnie rekordzistą sezonu. Zdobył osiem tytułów mistrza Bundesligi i jest rekordzistą Guinnessa za pięć bramek w ciągu dziewięciu minut z VfL Wolfsburg w 2015 roku. Lewandowski jest najlepszym graczem w historii Polski i najlepszym strzelcem reprezentacji narodowej.

Polskimi gwiazdami występującymi obecnie w Bundeslidze są Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf), Krzysztof Piątek (Hertha Berlin), Bartosz Białek (VfL Wolfsburg) i Robert Gumny (FC Augsburg).

Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group: „Bundesliga jest sportem typu Triple A w Polsce, a umowa ta ujawnia nasze ambicje związane z Viaplay na tym szybko rozwijającym się rynku. Zamierzamy zająć pozycję lidera w Polsce i zmienić krajobraz streamingu szybko z kolejnymi przejęciami praw. Ponadto Viaplay zaoferuje tysiące godzin lokalnych, skandynawskich i międzynarodowych treści w momencie premiery. Wizją NENT Group jest zostanie europejskim mistrzem transmisji strumieniowej, a polscy widzowie mogą spodziewać się odkrycia atrakcyjnej i konkurencyjnej cenowo usługi.

Robert Klein, prezes Bundesligi International: „Polscy fani sportu mają głęboko zakorzenioną pasję do Bundesligi, rozwijaną przez lata dzięki licznym znakomitym graczom, którzy przyjechali z Polski, m.in. Jan Furtok, Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i oczywiście Robert Lewandowski. Nasza współpraca z NENT Group rozwija się w siłę i jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że Bundesliga będzie jedną z ofert namiotów Viaplay. Umowa ta gwarantuje, że kibice w całej Polsce mogą cieszyć się światowej klasy niemiecką piłką nożną, w domu lub na w podróży, dzięki wyjątkowej usłudze przesyłania strumieniowego NENT Group.

Obecnie 25% z 13,8 mln polskich gospodarstw domowych ma abonament na transmisję strumieniową, a oczekuje się, że liczba ta wzrośnie do ponad 40% w 2025 r., Przy obecnej średniej 1,5 abonamentu na gospodarstwo domowe również oczekuje się wzrostu.

Grupa NENT zbliża miliony fanów do sportów, które kochają – każdego strzału, każdego gola, każdego przyłożenia, każdego uderzenia, każdego uderzenia, każdego okrążenia, za każdym razem. Każdego roku firma pokazuje ponad 50 000 godzin najlepszych na świecie wydarzeń sportowych na żywo w swoich serwisach streamingowych i kanałach telewizyjnych.

****

Nordic Entertainment Group AB (publ) (NENT Group) jest wiodącym dostawcą rozrywki w Skandynawii. Codziennie zapewniamy rozrywkę milionom ludzi naszymi usługami przesyłania strumieniowego, kanałami telewizyjnymi i stacjami radiowymi, a nasze firmy produkcyjne tworzą treści, które można zobaczyć na całym świecie. Uatrakcyjniamy życie, opowiadając historie, dotykając życia i rozszerzając światy – od wydarzeń sportowych na żywo, filmów i seriali po muzykę i oryginalne programy. Z siedzibą w Sztokholmie, NENT Group jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm („NENT A” i „NENT B”).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024