Silesion.PL

serwis informacyjny

GLP poszerza działalność na Górnym Śląsku

Centrum Logistyczne w Bieruniu

Centrum Logistyczne w Bieruniu

GLP, wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach w nieruchomości logistyczne, cyfrową infrastrukturę i energię odnawialną, zakupiła centrum logistyczne firmy SPM o powierzchni 60 tys. mkw. w Bieruniu.

Centrum w Bieruniu jest głównym obiektem wykorzystywanym przez SPM – największego dostawcę usług logistycznych dla branży motoryzacyjnej w Polsce. Firma pozostanie najemcą budynku przez kolejne 10 lat.

Budynek zakupiony przez GLP położony jest przy drodze krajowej nr 44, z łatwym dostępem do drogi ekspresowej S1. W odległości kilku minut jazdy leżą Tychy – jeden z głównych ośrodków branży motoryzacyjnej w Polsce. Nieruchomość wyróżnia też bezpośredni dostęp do bocznicy kolejowej.

Zrealizowana transakcja stanowi kolejny etap współpracy GLP z firmą SPM, która jest też najemcą naszego budynku w Gliwicach. Cieszymy się, że rozwija się razem z nami. Jednocześnie, zakup potwierdza możliwości GLP w obszarze inwestowania w atrakcyjne, gotowe nieruchomości w najlepszych lokalizacjach, na równi z naszym potencjałem jako dewelopera nowych projektów” – komentuje Marek Jandous, Investments and Asset Management Director CEE w GLP Europe.

Obsługę prawną transakcji zapewniła GLP kancelaria White & Case. Firma SPM była reprezentowana przez Crido Legal, która odpowiadała za negocjację umowy sale-leaseback.

O GLP

GLP to wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w obszarze logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów oraz technologii. Działa w Brazylii, Chinach, Europie, Indiach, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wietnamie, gdzie tworzy wartość dla klientów i inwestorów, zarządzając aktywami o łącznej wartości ponad 120 mld dolarów.

Istotnym elementem działalności GLP są liczne inicjatywy w zakresie ESG, które wspierają rozwój biznesu, chroniąc interesy interesariuszy oraz inwestorów, a także wspierając pracowników, klientów i lokalne społeczności. Więcej można znaleźć na stronie: glp.com/global.

Z budynków GLP położonych w strategicznych lokalizacjach w Europie (ponad 5,6 mln mkw.) korzystają takie firmy jak m.in. Amazon, DHL czy XPO Logistics. GLP Europe dysponuje też zapasem gruntów, które umożliwią realizację kolejnych 4 mln mkw. powierzchni logistycznej. Więcej informacji o działalności GLP w Europie dostępnych jest na stronie eu.glp.com.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author