Silesion.PL

serwis informacyjny

Gdańsk ponownie akademicką stolicą tenisa stołowego. Przyszłe olimpijki na starcie AMP

AMP Tenis Stolowy Gdansk 2023 Fot Grzegorz Jedrzejewski

fot Grzegorz Jedrzejewski

Od poniedziałku w Gdańsku zmierzy się po 16 najlepszych uczelni męskich i żeńskich, które wezmą udział w finale Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Gwiazdami imprezy będą z pewnością siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn, które za ponad dwa miesiące zagrają o medale igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Dla jednych to rakietki, inni mówią paletki, ale najważniejsze że znów pójdą w ruch i dadzą cenne medale. O trofea w Trójmieście, a dokładnie na obiektach gdańskiego Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzej Grubby zagra łącznie blisko 150 studentów i studentek, z których część posiada obycie na najwyższym krajowym poziomie. Spotkania toczyć będą się przy ośmiu stołach.

Tytułów bronić będą zawodniczki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz zawodnicy Akademii Zamojskiej. Wrocławianki napędzane są przez duet utalentowanych sióstr Węgrzyn: Katarzynę i Annę, które pojadą wkrótce na igrzyska olimpijskie do Paryża. Natomiast ekipa z Zamościa liczyć może na Damiana Węderlicha i potrójnego akademickiego mistrza Europy sprzed roku – Jana Zandeckiego, którzy występują na co dzień w Lotto Superlidze. Swoich przedstawicieli w turniejach kobiet i mężczyzn będzie miało pięć uczelni: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Lubelska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

– Hala, którą posiadamy w Gdańsku, jest jednym z najlepszych obiektów do organizowania dużych turniejów w Polsce. Dodatkowo nasze miasto bardzo związane jest z tą dyscypliną przez postać Andrzeja Grubby. Mamy tu dobre warunki, ale też sprawdzoną ekipę. Uczestnicy chwalą sobie to wydarzenie, ale też nie chcemy wpadać w rutynę. Mamy nadzieję, że w tym roku poziom zawodów będzie wysoki i zawodnicy opuszczą nas z dobrymi wspomnieniami – opowiada Piotr Walczak, prezes AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

Dla upamiętnienia gwiazd akademickiego sportu przygotowane memoriałowe nagrody. Dla najlepszego zawodnika Akademickich Mistrzostw Polski trafi nagroda im. Andrzeja Grubby – legendy polskiego tenisa stołowego, a dla najlepszej zawodniczki nagroda im. Czesławy Noworyty – medalistki mistrzostw Europy z 1970 roku.

Organizatorem turnieju jest AZS Uniwersytetu Gdańskiego. Partnerami są Uniwersytet Gdański i AZS Gdańsk oraz Miasto Gdańsk.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Lista uczelni biorących udział w finale Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

Turniej kobiet

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

Politechnika Lubelska

Politechnika Łódzka

Politechnika Śląska w Gliwicach

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Warszawski

Turniej mężczyzn

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Akademia Zamojska

Politechnika Gdańska

Politechnika Krakowska

Politechnika Lubelska

Politechnika Poznańska

Politechnika Rzeszowska

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Warszawski

Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie w Warszawie

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Jesteśmy na  Google News. Dołącz do nas i śledź  Silesion.pl  codziennie. Obserwuj Silesion.pl!


Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2025