Silesion.PL

serwis informacyjny

„Gamingowe Katowice” – konferencja 6 grudnia 2022 r.

Gamingowe Katowice konferencja

Gamingowe Katowice konferencja

Już 6.12.2022 o godzinie 10:00 w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbędzie się pierwsza edycja konferencji „Gamingowe Katowice”. Będzie to jedno z działań, które pomoże animować środowisko gamingowe w naszym mieście w kontekście powstającego Katowickiego Hubu Gamingowo -Technologicznego.

W czasie paneli dyskusyjnych zostaną poruszone tematy związane z wyzwaniami, które czekają branżę game dev oraz e-sport, takie jak pozyskiwanie pracowników na rosnącym rynku gamingowym, problematyka związana z uznaniem e-sportu za dyscyplinę sportową czy kwestie związane z dopingiem w czasie rozgrywek sportów elektronicznych. Poruszone zostaną też tematy związane z edukacją młodzieży z wykorzystaniem gier. Gościem specjalnym konferencji będzie Patryk „Rojson” Rojewski.

  • 10:00 – Otwarcie wydarzenia
  • 10:15 – 10:30 – Katowicki Hub Gamingowo-Technologiczny – Zastępca Dyrektora Katowickich Inwestycji ds. KGHT – Wojciech Maroszek
  • 10:30 – 11:15 – panel dotyczący game dev – prowadzenie Łukasz Leszczyński – Krakowski Park Technologiczny –  Inkubator i Akcelerator Digital Dragons

– Grzegorz Dymek – Anshar Studios S.A.

– Igor Zieliński – Perimeter Games

– Marek Niszkiewicz – Keywords Studios

  • 11:15 – 11:30 – przerwa kawowa
  • 11:30 – 11:45 – Little Bit Academy – „Gry w edukacji, metody edukacyjne z wykorzystaniem tworzenia gier”
  • 11:45 – 12:30 – panel e-sport – prowadzenie Michał „Wasiu” Wasik – Esports Association

-Aleksander Szlachetko – ESL FaceIT Group

-Łukasz Klimczyk – Esports Association

-Patrycja Rok – Kancelaria KTW.legal

  • 12:30 – 13:00 – fireside chat z Patrykiem “Rojsonem” Rojewskim

Będzie także okazja do pogrania w klasyki za sprawą strefy Retro Game Zone przygotowanej przez Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach.

Do udziału w konferencji organiatorzy zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać tajniki branży od strony biznesowej i nie tylko. W szczególności zachęcają do udziału młodzież i studentów zainteresowanych związaniem swojej przyszłości z branżami gamingowymi.

Szczegóły i zapisy na konferencję https://rawaink.katowice.eu/event/konferencja-gamingowe-katowice/

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024