Silesion.PL

serwis informacyjny

Gala 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki już 30 maja 2022

Polska Liga Siatkówki przygotowuje uroczystą galę, która podsumuje jej 20-lecie oraz sezon 2021/2022 PlusLigi oraz TAURON Ligi. Nagrodzeni zostaną najlepsi sportowcy obecnych rozgrywek, wręczone zostaną także Diamenty 20-lecia PLS oraz złote odznaki PLS. Galę transmitować będzie wieloletni partner PLS – telewizja Polsat.

Gala 20-lecia PLS odbędzie się w poniedziałek 30 maja, w warszawskim Double Tree Hilton Hotel, początek o godzinie 20. Kilkuset gości będzie miało okazję wrócić do przeszłości, gdy w 2000 roku zakładano PLS, poznać najważniejszych partnerów biznesowych oraz sportowców wspomnianego okresu. Później ogłoszone zostaną wyniki wyborów najlepszej siatkarki oraz siatkarzy ligowego sezonu 2021/2022.

Bardzo się cieszę, że wreszcie będziemy mogli wspólnie, i na tak dużą skalę, świętować nasze 20-lecie, wcześniej pandemia koronawirusa ograniczała możliwości zorganizowania takiego święta – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Pragniemy, by gala najlepszej ligowej siatkówki na stałe wkomponowała się w tradycję naszego środowiska i każdego roku była okazją do zgromadzenia najlepszych z najlepszych. To także doskonała okazja do wyróżnienia naszych partnerów biznesowych, bez których rozwój rozgrywek nie byłby możliwy. Dysponujemy w tym momencie wspaniałym potencjałem sportowym, zrobimy teraz wszystko, by nasze mecze były coraz lepszymi i bardziej atrakcyjnymi widowiskami. Serdecznie zapraszam do śledzenia gali w Polsacie Sport – dodaje prezes.

Gala będzie transmitowana na sportowych antenach Polsatu, który od lat jest stałym partnerem Polskiej Ligi Siatkówki. – Warto podkreślać i zauważać rolę ludzi , którzy przez ponad dwadzieścia lat wspólnie budowali siłę PlusLigi czy TAURON Ligi, dlatego uważam że gala jest świetnym pomysłem – mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat. – Wspólnie budowaliśmy siłę naszej ligowej siatkówki, a dziś z dumą możemy patrzeć na sukcesy polskich klubów w Europie czy bardzo wysoki poziom rozgrywek w naszym kraju – dodaje.

W trakcie gali wręczone zostaną Diamenty 20-lecia PLS oraz złote odznaki PLS. Specjalna kapituła wybierze także siatkarkę i siatkarza 20-lecia PLS.

W sezonie 2021/2022 zostaną wybrani siatkarz i siatkarka sezonu oraz odkrycie sezonu w PlusLidze i w TAURON Lidze.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).