Silesion.PL

serwis informacyjny

Funzeum, muzeum XXI wieku powstaje na mapie Polski

Funzeum interaktywne muzeum z pogranicza sztuki iluzji i rozrywki nowa atrakcja Slaska gliwice

Funzeum interaktywne muzeum z pogranicza sztuki iluzji i rozrywki nowa atrakcja Slaska gliwice

Funzeum to niestandardowe miejsce na mapie Polski, które pozwala kreatywnie spędzić czas i dobrze się bawić. Miejsce całkowicie nieprzewidywalne, które wciąga w interakcje poprzez wykorzystanie nowoczesnej technologii cyfrowej. To ciekawa przestrzeń zarówno dla całych rodzin, dzieci czy nastolatków.

Prezentowane ekspozycje są nowoczesne i nowatorskie dzięki swojej interaktywności. Projektowane wystawy oddziaływają na wszystkie bodźce angażując zwiedzających w 100 procentach i przenosząc go do świata dobrej zabawy.

Choć muzea kojarzą się przede wszystkim z kolekcjami, których nie wolno dotykać tutaj jest dokładnie na odwrót. Już na wejściu można wszystko, a jedynym zakazem jest zakaz zakazywania. Na obszernej powierzchni można wykonać nietuzinkowe zdjęcia na potrzeby mediów społecznościowych. Można dotykać, poruszać obiekty i zobaczyć jaką moc mają kolory oraz odpowiednio ustawione światło, kreując przy tym niezwykłą rzeczywistość.

Funzeum ma zachęcać do kontaktu ze sztuką i do szeroko pojętej twórczości artystycznej, właśnie poprzez interakcję. Stworzone zostały różnego rodzaju eksponaty, które mają pobudzać jak najwięcej zmysłów. W powstałych instalacjach to odwiedzający ma odgrywać główna rolę i przede wszystkim dobrze sie bawić. Niektóre instalacje uruchamiają się dopiero po kontakcie ze zwiedzającym. Można na przykład nauczyć się jak powstają kolory. – Mówi Adam Wicher, dyrektor Funzeum.

Wśród dostępnych scenerii magicznej wystawy znajdzie się m.in.: fluorescencyjny las, planeta przerośniętych kwiatów czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. Do dyspozycji gości będzie ponad 50 multimedialnych instalacji, wykorzystujących różne źródła światła i tworzących scenerie do wyjątkowych zdjęć.

Jednym z zaskakujących elementów, udostępnionych w obiekcie będzie na przykład największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości. Aby zagrać na tym interaktywnym instrumencie z podświetlanymi klawiszami będzie trzeba nieźle się nabiegać, aby wydobyć z pianina dźwięk.

Otwarcie Funzeum w Gliwicach, największego w Polsce obiektu edukacyjno-rozrywkowego oferującego multimedialne instalacje inspirowane magią światła i kolorów,  jest zaplanowane na pierwszy kwartał 2022 roku. Nietypowe muzeum będzie dostępne dla zwiedzających w kompleksie C.H. Europa Centralna.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023