Silesion.PL

serwis informacyjny

Fortuna 1 Liga zaczyna współpracę z Polską Ligą Esportową

Fortuna 1 Liga zaczyna wspolprace z Polska Liga Esportowa

Fortuna 1 Liga zaczyna wspolprace z Polska Liga Esportowa

Startuje 1 Liga PLE Cup, seria turniejów w grze EA SPORTS FIFA 23 dla czołowych polskich zawodników, będąca efektem współpracy Fortuna 1 Ligi z Polską Ligą Esportową. Pierwszy turniej cyklu odbędzie się już 8 listopada na stadionie ŁKS-u Łódź.

W pierwszym sezonie rozgrywki 1 Liga PLE Cup obejmować będą cztery turnieje EA SPORTS FIFA 23, dwa offline i dwa online. Reprezentanci 12 pierwszoligowych klubów rywalizować będą w formule FIFA Ultimate Team na platformie PlayStation 5.

Dwa pierwsze turnieje odbędą się już w najbliższych tygodniach. 8 listopada na stadionie ŁKS-u Łódź im. Władysława Króla przeprowadzony zostanie turniej stacjonarny. W drugim turnieju, zaplanowanym na 7 grudnia, gracze reprezentujący pierwszoligowe kluby rywalizować będą online. Zwycięzcy obu turniejów otrzymają zaproszenie do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasa Games, których zasadnicza część startuje w styczniu 2023 r.

Zmagania klubów będzie można śledzić online w kanałach Polskiej Ligi Esportowej na platformach Twitch (www.twitch.tv/ple_gg) oraz YouTube (https://www.youtube.com/channel/UC0pbeevDYv__kfJcapTGt5w).

Do organizacji turnieju esportowego przymierzaliśmy się od dłuższego czasu, a w Polskiej Lidze Esportowej znaleźliśmy odpowiedniego partnera do realizacji takiego projektu. Chcemy, by turniej 1 Liga PLE Cup był dla nas jedną z wielu aktywności, które pozwolą nam zaangażować młodych fanów piłki nożnej – komentuje Marcin Janicki, Prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej. 

Jesteśmy niezwykle dumni, że udało nam się nawiązać współpracę z Fortuna 1 Ligą. To kolejny tak duży podmiot w świecie sportowym, który dostrzega potencjał rozgrywek esportowych. Wierzymy, że efektem tej współpracy będzie rozwój esportu w Polsce, a kluby sportowe wykorzystają możliwości, jakie stwarza nasza współpraca – mówi Paweł Kowalczyk, Prezes Polskiej Ligi Esportowej.

Kluby reprezentowane w 1 Liga PLE Cup

 • Arka Gdynia
 • Chrobry Głogów
 • Chojniczanka Chojnice
 • Górnik Łęczna
 • GKS Tychy
 • ŁKS Łódź
 • Ruch Chorzów
 • Sandecja Nowy Sącz
 • Skra Częstochowa
 • Stal Rzeszów
 • Wisła Kraków
 • Zagłębie Sosnowiec

O Polskiej Lidze Esportowej

Polska Liga Esportowa to czołowy polski organizator rozgrywek esportowych, zajmujący się profesjonalizacją rynku. PLE od kilku lat umacnia swoją pozycję rynkową, wchodząc w silne partnerstwa i wzmacniając sieć sponsoringową. Celem Polskiej Ligii Esportowej jest wspieranie drużyn, dzielenie się swoim know-how oraz promocja esportu. Pod patronatem PLE występują czołowe polskie drużyny esportowe.

Głównymi turniejami, organizowanymi z ramienia Polskiej Ligii Esportowej są rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej, Superpucharu, a od 2022 roku – międzynarodowe zawody Valorant East: United, które odbędą się w 21 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Pula finansowa na sezon 2022 wynosi 1 mln złotych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).