Silesion.PL

serwis informacyjny

FlixClassic – platforma VOD z kinem dla konesera

FlixClassic platforma VOD z kinem dla konesera

FlixClassic platforma VOD z kinem dla konesera

FlixClassic to platforma VOD, na której będzie można obejrzeć prawdziwe kino koneserskie. Oferta Flix Classic powinna zainteresować każdego widza, który chciałby lepiej poznać historię kina – odkryć najważniejsze osiągnięcia sztuki filmowej, uzupełnić braki lub po prostu poczuć klimat starego kina.

Podstawę kolekcji będzie stanowić kanon X muzy – od filmów klasy B po kino kopane z Hongkongu, od przebojów włoskiego kina gatunkowego po amerykańskie kino eksploatacji. Nie zabraknie filmów kultowych, ale też mniej znanych perełek. Koszt dostępu do platformy to 12,99 zł miesięcznie lub 129,90 zł rocznie.

Specjalna oferta: Każdy, kto zapisze się do newslettera FlixClassic od 15 kwietnia do 29 kwietnia, korzystając z adresu Portal.FlixClassic.pl otrzyma bezpłatny dostęp do całej biblioteki filmów na 10 dni.

Filmy i seriale można wybierać z obszernej listy:

  • Żelazny kanon − nieśmiertelne klasyki i kamienie milowe sztuki filmowej, prawdziwy przyspieszony kurs historii kina, obejmujący takie filmy jak: Metropolis, Lecą żurawie czy też Gorączka złota;
  • Zapomniane perełki − nieoczywiste tytuły, funkcjonujące obok słynnych klasyków, które zainteresują najbardziej wymagających widzów, np.: Młody Sherlock Holmes, Złotoręki, Ballada o żołnierzu;
  • Swobodna jazda – zaskakujące połączenie kultowych filmów gatunkowych i najbardziej nietuzinkowych dzieł kina autorskiego, a wśród nich m.in.: Kret, Karnawał dusz, Dzika planeta;
  • Gaz do dechy − dziwne, przestrzelone i czasem tandetne, choć klimatyczne rewiry filmowego świata, często tak złe, że aż dobre, np.: Plan 9 z kosmosu, Zombie 2, Galaktyka terroru.

W bogatych zbiorach FlixClassic każdy miłośnik klasycznego kina znajdzie coś dla siebie. Nie musi jednak szukać wyłącznie na własną rękę – jeśli tylko zechce, przez historię kina poprowadzą go cztery odmienne, starannie opracowane i kuratorowane ścieżki, prezentujące klasykę kinematografii z zupełnie różnych stron. Każda z nich dostosowana jest do innego rodzaju wrażliwości i kinofilskich potrzeb, pozwalając zanurzyć się w historii kina na własnych warunkach i eksplorować ją w najciekawszym możliwym kierunku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author