Finały Polskiej Hokej Ligi: GKS Katowice bliski złota

Finaly Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice bliski zlota

W meczu finałowym numer trzy GieKSa pokonała Re-Plast Unię Oświęcim 5:3. W rywalizacji do czterech zwycięstw katowiczanie prowadzą 3-0 i jeśli w piątek odniosą kolejne zwycięstwo, zdobędą mistrzostwo Polski. Trwa też walka o brąz.

Czwartkowa konfrontacja w Oświęcimiu rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. W 6. minucie Słowak Andrej Themar uradował kibiców, którzy wypełnili obiekt. Gracz Unii trafił w okienko i zaskoczył Johna Murray’a, który w kolejnym spotkaniu w fazie play-off prezentował się dobrze. Biało-niebiescy grali lepiej niż w dwóch pierwszych starciach finałowych, ale rywal pokazał, że jest świetnie przygotowany do batalii o złoto.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:1 dla GKS. W kolejnej odsłonie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Pasiut. Dla kapitana katowickiej drużyny była to już czwarta bramka w finałowych starciach. Po 30. minutach goście prowadzili 3:1, ale podopieczni Toma Coolena nie zwiesili głów, tylko gonili wynik. Rezultat był na styku, ale rozsądnie grający Ślązacy wygrali po raz trzeci z rzędu.

W piątek na lodowisku w Oświęcimiu mecz numer cztery. Jeśli GKS wygra, będzie świętował mistrzostwo Polski. W GieKSie czekają na złote medale aż 52 lata. Ostatni raz drużyny triumfowała w lidze w 1970 roku. – Czy to był nasz najtrudniejszy mecz w finałach? Takie spotkanie czeka nas w piątek – mówił Jacek Płachta, trener GKS. Mecz numer cztery rozpocznie się w piątek o godz. 20 i będzie transmitowany w TVP Sport.

W spotkaniu o trzecie miejsce świetnie zaprezentował się JKH GKS Jastrzębie. Pierwszy mecz w Jastrzębiu-Zdroju zakończył się zwycięstwem GKS Tychy. W czwartek na Stadionie Zimowym lepsi byli jednak podopieczni Roberta Kalabera, którzy wygrali 5:2. Bohaterem meczu był Martin Kasperlik. Czeski napastnik strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Decydujące spotkanie o brąz odbędzie się w niedzielę, 10 kwietnia na Jastorze. Mecze o 3. miejsce są transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

FINAŁ POLSKIEJ HOKEJ LIGI (gra się do 4. zwycięstw)

• RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – GKS KATOWICE 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Themar 6, Orekhin 33, 44 – Kruczek 13, Saarelainen 17, Pasiut 28, Monto 39, Eriksson 60

• Mecz nr 7, GKS KATOWICE – RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM, 15 kwietnia, piątek, godz. 17:30

Mecz o 3. miejsce (gra się do 2. zwycięstw)

• GKS TYCHY – JKH GKS JASTRZĘBIE 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Seed 1, Witecki 26 – Elshanskii 5, Kasperlik 15, Bahaleisha 36, Kalns 38, Kasperlik 60

Stan rywalizacji: 1-1

• Mecz nr 3, JKH GKS JASTRZĘBIE – GKS TYCHY, 10 kwietnia, niedziela, godz. 17:00.