Silesion.PL

serwis informacyjny

Festiwal Wielobarwności Górniczych Orkiestr Dętych – All Brass Colors

Zrozumieć Śląsk, projekt promujący różnorodność kulturową i muzyczną regionu, ponownie stawia na orkiestry dęte. Tym razem przygotowano wyjątkowe wydarzenie, które zachwyci fanów muzyki orkiestry dętej i nie tylko. Festiwal All Brass Colors, stanowiący współczesny hołd dla górniczych orkiestr dętych, odbędzie się 17 września 2023 r. w malowniczej Strefie Carnall Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. A co najlepsze, wstęp na festiwal jest całkowicie bezpłatny!

All Brass Colors to wyjątkowy projekt, który prezentuje różnorodność orkiestr dętych oraz ich zdolność do wykonywania różnorodnej muzyki. W programie festiwalu znajdziemy artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne i style. To idealna okazja, by przekonać się, że orkiestry dęte potrafią z powodzeniem wykonywać nie tylko tradycyjną muzykę marszową.

Na scenie festiwalowej pojawią się między innymi:

 • Fanfara Avantura,
 • L.U.C & Rebel Babel Ensemble,
 • Jazzband Młynarski-Masecki,
 • Vavamuffin z sekcją dętą Brassers,
 • Brass Federacja,
 • Pasimito,
 • Pogodno,
 • Rahim,
 • Fokus,
 • Ziut Gralak,
 • Orkiestry dęte KWK Rydułtowy, KWK JASMOS, KWK MARCEL, KWK SOŚNICA.

To imponująca lista artystów, która zapowiada wieczór pełen różnorodnych dźwięków i muzycznych doznań.

All Brass Colors nie jest jedynie festiwalem koncertów. To także wydarzenie o bardzo otwartym i integrującym charakterze. W przerwach pomiędzy występami na scenie muzycy będą wśród uczestników, co stworzy niepowtarzalną atmosferę i możliwość bliższego kontaktu z artystami.

Jednym z wyjątkowych punktów festiwalu jest występ Fanfary Avantura z projektem “Prawdziwie Polskie Techno”. Ten niezwykły projekt powstał na zamówienie Radiowego Centrum Kultury Ludowej w Polskim Radiu. Michał Fetler, kompozytor i twórca projektu, zestawił stylistykę techno i muzyki elektronicznej z brzmieniem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Zbrojnych oraz kapeli ludowej. Efektem jest fascynująca mieszanka dźwięków i kulturowych inspiracji.

Festiwal All Brass Colors to nie tylko okazja do wysłuchania znakomitej muzyki, ale także do zabawy. W przerwach między koncertami na terenie festiwalu wystąpi Fanfara Awantura z projektem Turbo Balkan Groove oraz Brass Federacja. Tańce są mile widziane, więc wszyscy mogą włączyć się w muzykalną zabawę.

Wydarzenie odbędzie się 17 września o godzinie 17:00 w Strefie Carnall Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Pokolenie oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Partnerami wydarzenia są Lotto oraz Tauron Dystrybucja. Kampania społeczna związana z festiwalem została dofinansowana z budżetu państwa.

All Brass Colors to wyjątkowa okazja do odkrywania piękna i różnorodności muzyki dętej oraz do spędzenia czasu w towarzystwie utalentowanych artystów. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na ten niezwykły festiwal, który na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *