Silesion.PL

serwis informacyjny

Festiwal Pierogów Świata w Chorzowie 26-27.06.2021r.

Festiwal Pierogow Swiata w Chorzowie 26 27.06.2021r

Festiwal Pierogow Swiata w Chorzowie 26 27.06.2021r

Już 26-27 czerwca zapraszamy na Festiwal Pierogów Świata na skwerze przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie! Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni.

Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów.

Na miejscu będzie można spróbować takich przysmaków jak: japońskie pierożki – gyoza, wietnamskie – hacao, gotowane na parze i nadziewane krewetką, koreańskie mandu z pikantną kapustą pekińską kimchi, gruzińskie pierogi – chinkali z pysznym farszem, perskie bolani czy hiszpańskie empanady. Nie zabraknie także polskich pierogów nadzianych przeróżnymi farszami.

Festiwal ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami.

To miejsce spotkań ze znajomymi i rodziną, gdzie pysze jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazje zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.

Można zaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne i nie popularne na co dzień jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata, kończąc na domowych posiłkach kojarzących się ciepło z kuchnią babci.

Podczas wydarzenia pragnienie ugasi orzeźwiająca lemoniada, a po pierogowej uczcie dla wszystkich łasuchów gratka w postaci pysznych perskich i gruzińskich deserów czy oryginalnej tureckiej baklawy.

To wszystko znajdziecie na skwerze przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie

  • Sobota 26 czerwca godz. 12:00-20:00
  • Niedziela 27 czerwca godz. 12:00-18:00


Wstęp bezpłatny – wydarzenie plenerowe

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024