Silesion.PL

serwis informacyjny

Fabryka Park w katowickiej dzielnicy Piotrowice zaprasza na zakupy

Fabryka Park – inwestycja handlowa TDJ Estate w Katowicach przy ulicy Armii Krajowej 51 – rozpoczęła działalność. W czwartek, 7 grudnia drzwi dla nabywców otworzył Action, natomiast 15 grudnia odbędą się otwarcia kolejnych sklepów: Jysk, Dealz, Maxi Zoo, Rossmann, TEDi, Ziko Optyk oraz Bacówka. Następni najemcy wprowadzą się w pierwszej połowie 2024 roku.

– Budowa Fabryki Park przebiegła zgodnie z harmonogramem, dlatego tak, jak planowaliśmy jeszcze przed świętami zapraszamy mieszkańców do odwiedzania nowego centrum zakupowego w Katowicach. Stawiamy na znane i lubiane sieci handlowe o zróżnicowanym asortymencie, by klienci znaleźli tu wszystko to, czego potrzebują. Otwarcia zamierzamy przeprowadzać etapowo, tym samym oferta będzie się sukcesywnie powiększać – mówi Jarosław Łysik, manager ds. obrotu nieruchomościami w TDJ Estate.

Pierwszym najemcą, który uruchomił sprzedaż w nowym parku handlowym, jest Action. Z kolei 15 grudnia nastąpi otwarcie kolejnych placówek: salonu z artykułami wyposażania wnętrz Jysk, sklepu z produktami spożywczymi, drogeryjnymi i dekoracyjnymi Dealz, sklepu zoologicznego Maxi Zoo, drogerii Rossmann, dyskontu niespożywczego TEDi, punktu optycznego Ziko Optyk oraz sklepu z tradycyjnymi, lokalnymi produktami Bacówka. Na początku grudnia działalność rozpoczął natomiast hipermarket Kaufland, który znajduje się na działce bezpośrednio sąsiadującej z Fabryką Park. Otwarcia kolejnych sklepów będą miały miejsce w ciągu dwóch pierwszych kwartałów 2024 roku.

Retail park powstał w katowickich Piotrowicach z myślą o zapewnieniu infrastruktury handlowo-usługowej w szczególności mieszkańcom południowych dzielnic miasta. Wygodny transport do parku zapewniają znajdujące się w pobliżu: Centrum Przesiadkowe Brynów, stacja kolejowa Katowice Piotrowice, a także przystanek autobusowy Piotrowice Fabryka Maszyn. Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano ogólnodostępny parking.

Powierzchnia Fabryki Park wynosi 9 tys. mkw. Nazwą nawiązuje do dawnych zakładów firmy FAMUR, które funkcjonowały w tym miejscu. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Plus8 Architekci z Zabrza, natomiast strategię komercyjną przygotowała firma REALM, która prowadzi także komercjalizację obiektu.

Docelowo centrum handlowo-usługowe zajmie powierzchnię 6 ha. Obecnie trwają prace projektowe nad zagospodarowaniem pozostałej części terenu, który poszerzy ofertę retail parku.

To nie pierwsza inwestycja TDJ Estate w tej części Katowic – w pobliżu realizuje osiedla mieszkaniowe Dobrynów, Osiedle Franciszkańskie oraz Franciszkańskie Południe.

# # #

***

TDJ Estate

TDJ Estate należy do TDJ – rodzinnej firmy inwestycyjnej prowadzącej działalność w wielu sektorach gospodarki. Angażując się w starannie dobrane przedsięwzięcia, zespół TDJ buduje ich długotrwałą wartość w obszarach Equity, Estate, Finance i Foundation.

TDJ Estate realizuje projekty mieszkaniowe, biurowe, handlowe, a także gruntowe (land developing). Portfolio inwestora obejmuje realizacje zlokalizowane w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii m.in. w Katowicach – Osiedle Franciszkańskie i Franciszkańskie Południe w dzielnicy Ligota, kompleks wielorodzinny Bardowskiego 1 na os. Witosa oraz Pierwszą Dzielnicę położoną w sąsiedztwie Strefy Kultury, a także Zieloną Dolinę w Zabrzu
i Osiedle Wieszowa w powiecie tarnogórskim. W sektorze komercyjnym flagową inwestycją spółki jest kompleks biurowy .KTW zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego Spodka.

W TDJ Estate tworzymy przestrzenie, które na każdym kroku pozytywnie wpływają na jakość życia ludzi. Bierzemy odpowiedzialność za miejsca, z którymi wiążemy się natywnie i długofalowo. Projektujemy zgodnie z zasadą people first design.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024