Silesion.PL

serwis informacyjny

eService rozpoczyna współpracę z litewskim fintechem kevin.

eService rozpoczyna wspolprace z litewskim fintechem kevin

eService rozpoczyna wspolprace z litewskim fintechem kevin

eService, lider polskiego rynku akceptacji kart płatniczych i jednocześnie największy agent rozliczeniowy w Europie Środkowo-Wschodniej nawiązał współpracę z kevin. – litewskim fintechem oferującym płatności w oparciu o otwartą bankowość w środowisku online.

Obszarem współpracy pomiędzy eService oraz fintechem kevin. jest dostarczenie rozwiązań open banking w kanałach e-commerce i m-commerce. Otwarta bankowość to usługi finansowe, które funkcjonują dzięki udostępnieniu przez banki informacji o rachunkach swoich klientów podmiotom trzecim. Dane są przekazywane za pomocą specjalistycznego oprogramowania, tzw. otwartego interfejsu programistycznego (API). Dzięki temu firmy mogą świadczyć na przykład usługę inicjowania płatności PIS (Payment Initation Service).

Proces płatności z wykorzystaniem systemu kevin. opartego na modelu Payment Initation Service jest w sklepach internetowych równie wygodny, jak przy przelewach typu pay-by-link. To rodzaj płatności, który nie wymaga ręcznego wprowadzania danych o transakcji i odbiorcy. W ten sposób można zapłacić za towary i usługi w bezpieczny i szybki sposób. W przypadku systemu kevin. różnica tkwi w sposobie procesowania transakcji.

Biorąc pod uwagę potrzeby dzisiejszego konsumenta, jego zmieniające się wzorce zakupowe należy podkreślić fakt, że płatności oparte o Open Banking doskonale odnajdą swoje zastosowania również w świecie aplikacji mobilnych wykorzystywanych dla wsparcia kanałów sprzedaży stacjonarnej – wpasowując się w strategię omnichannel. Dzięki partnerstwu klienci korzystający z rozwiązań dostarczanych przez eService zyskają dostęp do przyjaznego interfejsu, a akceptanci usługę, która zwiększy ich innowacyjność oraz konwersję na każdym koszyku

Nawiązanie współpracy z fintechem kevin. Jest kolejnym krokiem wzmacniającym obecność eService w usługach dla e-commerce i umożliwia nam poszerzenie oferty nowoczesnych rozwiązań dostępnych za pomocą naszej stale rozwijanej bramki płatniczej. Przyczynia się to do zwiększenia wachlarza dostępnych metod płatności na bramce. Oznacza również efektywny proces płatności oraz zapewnia jej najwyższego poziomu bezpieczeństwa, a jednocześnie pozwala na zwiększenie zasięgu działania dostawców produktów i usług korzystających z rozwiązań eService. Partnerstwo na polskim rynku to pierwszy krok – jako część EVO Payments planujemy wykorzystywać je również na rynkach zagranicznych, m.in. w Czechach, Słowacji, Rumunii i Węgrzech – mówi Zdzisław Mikłaszewicz, Dyrektor Biura Strategii i Rozwoju Produktów eService.

Bardzo się cieszymy, że nasze produkty spotkały się z tak dużym zainteresowaniem w Polsce. Fakt, że wiodący gracze na rynku, tacy jak eService, dostrzegają wartość naszej infrastruktury płatniczej motywuje nas do ciągłego wprowadzania innowacji – dodaje Krzysztof Hejduk, Head of Poland w kevin.


Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o. (www.eservice.pl), jest liderem polskiego rynku akceptacji kart płatniczych oraz rozliczania transakcji elektronicznych. Od ponad 20 lat umożliwia niezawodne przyjmowanie płatności bezgotówkowych w mobilnych i stacjonarnych punktach usługowych, sklepach oraz sieciach handlowych. Jest także dostawcą nowoczesnej bramki płatniczej oraz rozwiązań dla eCommerce i mCommerce. Jako jedyna firma polskiej branży płatniczej, gwarantuje bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość świadczonych usług, regularnie potwierdzaną Certyfikatem TUV ISO 9001 oraz PCI P2PE. Jej wyróżnikiem jest także największa w kraju – własna sieć serwisowa oraz czynne 24 godziny na dobę Centrum Obsługi Akceptanta, obsługujące klientów z Polski i 11 zagranicznych rynków, na których działa. eService wspiera popularyzację płatności bezgotówkowych w małych i średnich przedsiębiorstwach, jednostkach samorządu terytorialnego oraz instytucjach publicznych. Dzięki specjalnej, rozszerzonej ofercie, którą udostępnia w Programie Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego – Polska Bezgotówkowa, jest w nim jednym z najchętniej wybieranych dostawców usług.

Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o., jest częścią notowanej na NASDAQ grupy EVO Payments International (66 proc.) oraz PKO Banku Polskiego (34 proc).

EVO Payments, Inc. (NASDAQ: EVOP) jest wiodącym dostawcą technologii płatniczych i usług
dostępnych w ponad 150 walutach, na ponad 50 rynkach świata. EVO oferuje szereg innowacyjnych,
niezawodnych i bezpiecznych rozwiązań płatniczych dla przedsiębiorców, od małych i średnich
przedsiębiorstw po międzynarodowe firmy i organizacje. Jako w pełni zintegrowany agent rozliczeniowy i procesor płatności, EVO zapewnia konkurencyjne rozwiązania, które promują rozwój biznesu, zwiększają lojalność klientów oraz zwiększają bezpieczeństwo przetwarzanych danych.

kevin. – litewski fintech, który został stworzony z myślą o ewolucji tradycyjnych płatności internetowych, kartowych i POS. Otwarta bankowość firmy kevin. umożliwia realizację płatności bezpośrednio z banku płatnika do banku sprzedawcy lub dostawcy usług, z pominięciem tradycyjnych pośredników. Oferuje w pełni konfigurowalne rozwiązania transakcyjne, które skalują się do wielkości każdej firmy. Kevin. pomaga poprawić doświadczenie klienta, a tym samym konwersję, jednocześnie oszczędzając pieniądze na kosztach przetwarzania płatności. Obecnie firma obsługuje tysiące klientów na 19 rynkach, w tym we Francji, Szwecji, Polsce, Hiszpanii, Holandii, krajach bałtyckich i Portugalii, gdzie obsługuje ponad 85% klientów banków.
 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024