Silesion.PL

serwis informacyjny

ESA_Lab18 – Ekstraklasa i PZPN wspólnie stawiają na rozwój szkolenia

PKO Bank Polski i LOTTO z Ekstraklasa na kolejne dwa sezony

PKO Bank Polski i LOTTO z Ekstraklasa na kolejne dwa sezony

Ponad 140 osób z 36 klubów Ekstraklasy i 1. Ligi, wzięło udział w pierwszym dniu szkolenia dla dyrektorów sportowych i trenerów akademii, zorganizowanym przez Ekstraklasę SA we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Gościem specjalnym warsztatów w ramach projektu Esa_LAB18 jest Erik Abidal, były reprezentant Francji i dyrektor techniczny FC Barcelona, obecnie współpracujący z LTT Sports. Poprowadził on otwartą dyskusję z uczestnikami dotyczącą roli dyrektora sportowego w klubie. Wśród zagranicznych prelegentów znaleźli się również  Xavier Tamarit (trener pracujący m.in. w Southampton, Velez Sarsfield, Valencii CF, Estudiantes i Alaves) oraz Sebastian Zelichowski (dyrektor techniczny Herthy Berlin).

– Poszerzanie wiedzy naszych trenerów i osób odpowiadających za podnoszenie poziomu sportowego w klubach to jeden z ważnych projektów Ekstraklasy SA. Dzisiejsze wydarzenie jest bezprecedensowe jeśli chodzi o skalę i zainteresowanie. Dzięki ścisłej współpracy z PZPN zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich klubów z dwóch najwyższych poziomów rozgrywkowych. Do Warszawy przyjechali doświadczeni prelegenci, mający szeroką wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Jestem przekonany, że oprócz samego udziału w szkoleniu, wielką wartością będzie również możliwość bezpośredniego dialogu między klubami i przedstawicielami federacji – mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy SA.

Pierwszy dzień szkolenia został podzielony na kilka bloków tematycznych. Xavier Tamarit mówił o filozofii  długoletniego procesu treningowego, natomiast Sebastian Zelichowski o przykładach działania dyrektorów sportowych w niemieckich klubach. Swoje warsztaty poprowadzili również przedstawiciele LTT Sports, zajmującej się strategicznym doradztwem w zakresie szkolenia i organizacji klubów. Nie zabrakło również dyskusji dotyczącej szansy na rozwój polskich klubów, moderowanej przez Oliviera Jarosza z LTT Sports.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024