Silesion.PL

serwis informacyjny

Enea i Polski Związek Tenisa Stołowego rozszerzają współpracę. Startują „Pingpongowe marzenia z Eneą”.

Enea i Polski Zwiazek Tenisa Stolowego rozszerzaja wspolprace. Startuja Pingpongowe marzenia z Enea

Enea i Polski Zwiazek Tenisa Stolowego rozszerzaja wspolprace. Startuja Pingpongowe marzenia z Enea

Po roku wspólnych działań, Enea i Polski Związek Tenisa Stołowego podjęły decyzję o kontynuacji współpracy przez kolejne dwa lata. Enea – sponsor generalny Związku objęła również patronatem tytularnym program „Pingpongowe marzenia z Eneą”.

– Dołączyliśmy do grona członków rodziny Polskiego Związku Tenisa Stołowego w ubiegłym roku, deklarując wsparcie tej dyscypliny, jej zawodników, ale także amatorów i miłośników sportu w każdym wieku. Dziś przedłużamy naszą współpracę o kolejne dwa lata, potwierdzając wspólną chęć działań na rzecz budowania silnej i stabilnej pozycji polskiego tenisa stołowego na arenie międzynarodowej. Podpisana umowa z perspektywą dwuletnią pozwoli na realizację długofalowych działań ze wsparciem solidnego partnera jakim jest Enea, a jej częścią jest ważna dla nas popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży – powiedział Paweł Szczeszek, prezes Enei.

Sukcesy sportowe kadry Polski w 2021 roku

Ubiegły rok, z Eneą jako sponsorem generalnym, zapisał się w historii polskiego tenisa stołowego jako niezwykle udany. W czerwcu na warszawskim Torwarze odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Europy, na których Jakub Dyjas sięgnął po srebrny medal w grze podwójnej mężczyzn. Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski przywieźli historyczne srebrne medale z Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów. Z europejskiego czempionatu juniorów i kadetów nasi reprezentanci przywieźli 9 medali, w tym 2 drużynowe. Zwieńczeniem sukcesów było zaś 7 krążków zdobytych przez zawodników z niepełnosprawnościami na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Za sprawą naszych tenisistów stołowych „Mazurek Dąbrowskiego” rozbrzmiewał w ubiegłym roku wielokrotnie na całym świecie. Zmagania sportowe zawodników w drodze po medale wspierała Enea, sponsor generalnym Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

– Sukcesy medalowe sportowców są tym, co napędza nas do działania. Gdy nasi reprezentanci stają na podium, wiemy, że nasza praca przynosi wymierne rezultaty. Na finalny efekt składa się nie tylko ciężka praca samych zawodników i sztabu szkoleniowego, ale również władz i pracowników Związku. Chcąc regularnie oglądać reprezentantów Polski sięgających po najwyższe trofea, musimy dbać o efektywny
i drożny system szkolenia, który obejmuje swoim działaniem dzieci od najmłodszych lat. Oczywistym jest, że budowa takiego mechanizmu jest niemożliwa bez aktywnego partnera, który swoim zaangażowaniem wspiera działania Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Takim partnerem jest dla nas już od roku Enea – 
powiedział Dariusz SzumacherPrezes Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Pingpongowe marzenia z Eneą

Fundament systemu szkolenia dzieci i młodzieży w tenisie stołowym stanowi program „Pingpongowe marzenia”. Jest on elementem „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego na lata 2018-2033”. To zajęcia pozalekcyjne dla uczniów szkół podstawowych. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie efektywnego systemu wyłaniania najzdolniejszych dzieci poprzez przenoszenie ich ze sportu szkolnego do klubów i wdrażanie do współzawodnictwa sportowego w ramach lokalnych i ogólnopolskich zawodów. Program działa nieprzerwanie od 2017 roku. Obecnie udział w nim bierze 2500 dzieci ze 115 klubów i szkół podstawowych z całej Polski.

– Ważnym elementem naszego partnerstwa z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego jest angażowanie w sport najmłodszych i budowanie systemu szkolenia dzieci już od szkół podstawowych. Decydując się na kontynuację współpracy, dołączyliśmy jednocześnie do projektu „Pingpongowe marzenia z Eneą”. To program ukierunkowany na budowanie i rozwijanie nowych kadr, które w przyszłości będą miały szanse na zdobywanie medali na najważniejszych imprezach sportowych – dodała Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji GK Enea.

Współpraca pomiędzy Eneą a Polskim Związkiem Tenisa Stołowego została przedłużona do końca 2023 roku. Firma pozostanie sponsorem generalnym Polskiego Związku Tenisa Stołowego, stanie się również sponsorem tytularnym programu „Pingpongowe marzenia z Eneą”. Dodatkowo obejmie patronatem wszystkie turnieje i wydarzenia promujące tenis stołowy, organizowane przez Polski Związek Tenisa Stołowego w latach 2022-2023.

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce oraz imprez triathlonowych. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i Polskiego Związku Zapaśniczego, a także drużyny KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – trzydziestokrotnych zdobywczyń tytułu Mistrza Polski w tenisie stołowym kobiet. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023