Silesion.PL

serwis informacyjny

Eleven Sports pozyskuje prawa do serii DTM z udziałem Roberta Kubicy

Telewizja ELEVEN SPORTS pozyskała wyłączne prawa do pokazywania w Polsce przez dwa lata DTM – jednej z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych na świecie. Nowy sezon rozpocznie się 10 lipca, a jedną z jego gwiazd będzie Robert Kubica, który został kierowcą zespołu ORLEN Team ART.

DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) słynie z widowiskowych wyścigów i zaawansowanych technologicznie samochodów z nadwoziem typu coupé. Na sezon 2020, który w całości będzie można zobaczyć w kanałach ELEVEN SPORTS, złoży się dziesięć rund odbywających się na znanych europejskich torach m.in. Norisring, Zolder, Brands Hatch, Hockenheimring i Monza. Transmisjom będzie towarzyszyć specjalne studio przed i po rywalizacji kierowców.

W tym roku zmagania w formule DTM będą toczyć się w weekendy. W piątki będą odbywać się treningi, a zawody w soboty i niedziele. Każdy z tych dwóch dni rozpocznie się od sesji kwalifikacyjnej i zostanie zwieńczony odrębnym wyścigiem.

Seria DTM gwarantuje najwyższy poziom rywalizacji i doskonale wpisuje się w bogatą ofertę ELEVEN SPORTS skierowaną do fanów motorsportu. Polscy kibice uwielbiają Roberta Kubicę, dlatego z przyjemnością pokażemy wszystkie zawody w możliwie szerokim wymiarze i ze świetnie przygotowaną ekipą dziennikarską znaną z pracy przy wyścigach Formuły 1. Zapraszam na wielkie emocje z udziałem Kubicy i innych znakomitych kierowców”, powiedział Patryk Mirosławski, COO ELEVEN SPORTS w Polsce.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania dwuletniej umowy z ELEVEN SPORTS”, powiedział Marcel Mohaupt, Dyrektor Zarządzający ITR. „Polska jest ważnym rynkiem dla DTM i partnerów serii, a to porozumienie jest potwierdzeniem jej rosnącego międzynarodowego znaczenia. Cieszymy się również z tego, że do zawodów w najbliższym sezonie dołączy Robert Kubica. Ten legendarny kierowca, bohater dla milionów fanów na świecie, będzie wielkim atutem serii. Jestem przekonany, że udział w jednej z najlepszych serii wyścigów samochodowych na świecie sprawi mu wiele radości”.

Wśród15 konkurentów Roberta Kubicy nie zabraknie byłych oraz być może przyszłych gwiazd F1®. Udział w DTM stwarza bowiem duże szanse na rozwój zarówno dla doświadczonych jak i młodych zawodników. W gronie kandydatów do tytułu mistrzowskiego wymienia się broniącego trofeum René Rasta, a także Nico Müllera, Marco Wittmanna, Mike’a Rockenfellera i Timo Glocka. W przeszłości w serii DTM startowały takie sławy jak Michael i Ralf Schumacherowie, Jean Alesi, Gerhard Berger, David Coulthard, Nicola Larini, Berndt Schneider czy Mika Häkkinen.

Seria DTM poszerza ofertę programową premium sportów motorowych w ELEVEN SPORTS, na którą składają się również prestiżowe wyścigi Formula 1® i rozgrywki żużlowej PGE Ekstraligi.

OFICJALNY TERMINARZ SERII DTM W SEZONIE 2020

  • 10.07 – 12.07 Norisring (Niemcy)
  • 31.07 – 02.08 Igora Drive St. Petersburg (Rosja) lub Scandinavian Raceway Anderstorp (Szwecja)
  • 07.08 – 09.08 Circuit Zolder (Belgia)
  • 22.08 – 23.08 Brands Hatch Circuit (Wielka Brytania)
  • 04.09 – 06.09 TT Circuit Assen (Niderlandy)
  • 11.09 – 13.09 Nürburgring (Niemcy)
  • 02.10 – 04.10 Igora Drive St. Petersburg (Rosja) lub Scandinavian Raceway Anderstorp (Szwecja)
  • 16.10 – 18.10 Lausitzring (Niemcy)
  • 06.11 – 08.11 Hockenheimring Baden-Württemberg (Niemcy)
  • 13.11 – 15.11 Autodromo Nazionale Monza (Włochy)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023